Výstava „Po čem chodí žirafy“

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  18. 06. 2014


Víte, po čem chodí naše žirafy? V rámci Dne hledačů pokladů vám to prozradí výstava předmětů, které byly objeveny během čištění výběhu Africká savana. Vernisáž proběhne v sobotu 21. června 2014 ve 14 hod v Galerii Gočár.

„Po čem chodí žirafy“, foto: Martin Smrček, Zoo Praha „Po čem chodí žirafy“, foto: Martin Smrček, Zoo Praha

Na začátku stál záměr vyčistit výběh žiraf od nežádoucích kovových předmětů. Nálezy byly nakonec natolik překvapující, že vydaly na výstavu, na kterou vás pražská zoo tímto srdečně zve. Přijďte se podívat do Galerie Gočár, která je umístěna v Gočárových domech v západní části zahrady a můžete se stejně jako naše žirafy projít historií díky starým mincím, šperkům a dalším nálezům, z nichž ten nejstarší spadá až do období stěhování národů.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 21. června ve 14 hodin. Pro zájemce jsme připravili možnost vyzkoušet si během vernisáže detektor kovů na „cvičném nalezišti“. Nalezené předměty si samozřejmě můžete odnést domů.


Foto: Samičce, jejíž jméno během nedělních křtin slavnostně odhalí Iva Pazderková, se zatím přezdívá Modelka. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Mládě žirafy severní núbijské narozené 25. ledna bude mít v neděli 17. února křtiny. V sobotu se můžete ohřát v Pavilonu goril.

V neděli 10. února proběhne v Zoo Praha oblíbené setkání milovníků želv. Součástí dne jsou zajímavé přednášky a chovatelská poradna.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní