Výstava „Po čem chodí žirafy“

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  18. 06. 2014


Víte, po čem chodí naše žirafy? V rámci Dne hledačů pokladů vám to prozradí výstava předmětů, které byly objeveny během čištění výběhu Africká savana. Vernisáž proběhne v sobotu 21. června 2014 ve 14 hod v Galerii Gočár.

„Po čem chodí žirafy“, foto: Martin Smrček, Zoo Praha „Po čem chodí žirafy“, foto: Martin Smrček, Zoo Praha

Na začátku stál záměr vyčistit výběh žiraf od nežádoucích kovových předmětů. Nálezy byly nakonec natolik překvapující, že vydaly na výstavu, na kterou vás pražská zoo tímto srdečně zve. Přijďte se podívat do Galerie Gočár, která je umístěna v Gočárových domech v západní části zahrady a můžete se stejně jako naše žirafy projít historií díky starým mincím, šperkům a dalším nálezům, z nichž ten nejstarší spadá až do období stěhování národů.

Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 21. června ve 14 hodin. Pro zájemce jsme připravili možnost vyzkoušet si během vernisáže detektor kovů na „cvičném nalezišti“. Nalezené předměty si samozřejmě můžete odnést domů.


Na svátek zamilovaných 1. května se můžete zúčastnit speciální ranní vycházky za zvířaty žijícími v páru. Na akci je nutno se předem objednat mailem. 

Užovka podplamatá. Foto: Petr Velenský, Zoo Praha

Na středu 24. dubna chystáme tradiční vycházku věnovanou nejen hadům volně žijícím v areálu zoo. Průvodcem bude kurátor plazů Petr Velenský.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní