Masopust v zoo

Akce v Zoo Praha

Jana Jirátová  |  02. 03. 2014


Masopustní rej ovládne tuto neděli pražskou zoologickou zahradu. Průvod plný masek projde spodní část areálu a pod vedením zkušených průvodců navštíví vybrané zvířecí osobnosti. Děti s maskou zvířete mají vstup za korunu.

Masopustní průvod, foto: archiv Zoo Praha Masopustní průvod, foto: archiv Zoo Praha

Masopustní průvod plný zvířat z celého světa vyrazí v neděli 2. března ve 13 hodin od Vzdělávacího centra a projde celou spodní částí zoo. Veselé procesí doprovázené kejklíři i flašinetářem nevynechá expozice oblíbených zvířecích obyvatel, jakými jsou samice tapíra čabrakového Indah, lachtan Meloun, tučňák Otylka nebo orel Matyáš. Celý masopustní rej bude zakončen opět u Vzdělávacího centra žonglérským vystoupením.

Děti do 15 let, které dorazí do Zoo Praha v masce zvířete, budou mít vstup za 1 korunu. Kdo přijde bez masky, může si ji dodatečně vyrobit. K dispozici bude i malování na obličej.

Masopustní rej v pražské zoo je již tradiční akcí, která každoročně láká k návštěvě hlavně rodiny s dětmi. V uplynulých letech vyrážel reje za ibisy skalními, kteří vtiskli podobu benátským maskám, nebo představily zvířecí postavy tradičního českého průvodu.

 


Strážci Biosférické rezervace Dja. Foto: Khalil Baalbaki

Zjistěte v neděli 3. srpna, jak se liší práce strážců přírody v České republice, Kamerunu nebo ve stepích střední Asie.

Tygr malajský. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Přijďte v úterý 29. července oslavit Mezinárodní den tygrů a podpořte ochranu těchto ohrožených kočkovitých šelem. 




Přihlášení k newsletteru