Světový den strážců přírody

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  25. 07. 2022


Oslavte s námi v neděli 31. července Světový den strážců přírody. Zároveň vyhlašujeme další kolo soutěže Staň se strážcem pralesa!

Strážci Biosférické rezervace Dja, foto (c) Khalil Baalbaki Strážci Biosférické rezervace Dja, foto (c) Khalil Baalbaki

Zoologické zahrady chrání ohrožené druhy nejen ex situ (mimo místo původního výskytu), ale také in situ (v místě původního výskytu). Tento typ ochrany by ale mnohdy nebyl možný bez strážců přírody, jejichž práce není jednoduchá a často je i nebezpečná, protože se musí potýkat s pytláky i s nepříznivými klimatickými podmínkami. Seznamte se s in situ projekty Zoo Praha, zjistěte, jak můžete strážci přírody podpořit, a skrze nejrůznější hry se zkuste na chvíli jedním stát.

10.00–16.00 Doprovodný program:

  • Staň se strážcem pralesa: Pomozte našemu strážci spočítat všechna zvířata v pralese a odhalit pytláky, kteří je ohrožují. Zjistěte také, jak můžete podpořit skutečné strážce.
  • Pomoz koním Převalského dostat se domů: Seznamte se s historií návratu koní Převalského do Mongolska a poznejte práci strážců Přísně chráněné oblasti Velká Gobi A a B.
  • Gaviálí hlídky: Zjistěte, co ohrožuje gaviály v přírodě a pomozte jim tyto hrozby odstranit.
  • Staň se supem: Vyzkoušejte si strastiplnou cestu supů mrchožravých při jejich tahu na zimoviště (pohybové aktivity na piknikové loučce určené zejména pro děti).

Soutěž Staň se strážcem pralesa

Vyhlašujeme další kolo soutěže ve sběru vysloužilých mobilních telefonů a tabletů Staň se strážcem pralesa


Foto: Archiv Zoo Praha

Oslavte s námi v sobotu 1. 10. Mezinárodní den zvířat a jejich chovatelů, kteří se o své svěřence celý rok starají. Čekat na Vás budou oblíbená krmení zvířat a bohatý doprovodný program.

Knihu pokřtila zpěvačka Lucie Bílá. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Nejnovější knihu sloupků ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka nazvanou Ryšavý knihovník pokřtila zpěvačka Lucie Bílá v rámci včerejšího slavnostního otevření Rezervace Dja.
Přihlášení k newsletteru