Sklípkani se vrací do Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Filip Mašek  |  23. 06. 2022


Zoo Praha zve na slavnostní zahájení výstavy sklípkanů. Přes čtyři desítky druhů včetně toho vůbec největšího spatří zájemci v Galerii Gočárovy domy. Vernisáž začne v neděli 26. června ve 13 hodin. Přichystány jsou rozhovory s odborníky, autory výstavy i dalšími zajímavými hosty. Součástí akce bude i komentované krmení sklípkanů či bohatý program pro děti.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Návštěvníci se mohou těšit nejen na barevné či silně jedovaté sklípkany, ale i na velmi vzácné zástupce těchto členovců. Patrně nejatraktivnějším živým exponátem letoška bude samice sklípkana největšího (Theraphosa blondi) příznačně zvaná „Blondie“, jejíž druh je rovněž patrně největším pavoukem na světě.

Oblíbená akce se do zoo vrací po nucené tříleté pauze způsobené pandemií covid-19. Zoo Praha připravila na léto také komentované prohlídky expozice s odborným chovatelem. Jejich termíny naleznete na webu ZDE. Výstava bude na místě k vidění až do konce září.

Na výstavě sklípkanů v Zoo Praha si návštěvníci prohlédnou na čtyři desítky druhů pavouků včetně těch pestře zbarvených, jako je jihoamerický sklípkan kovový (Avicularia metallica). Foto Petr Hamerník, Zoo Praha


Mládě želvy hvězdnaté, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Těšte se v neděli 9. 10. na tradiční cyklus přednášek, chovatelskou poradnu a mnohé další.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V letošním roce uběhne již deset let od příchodu Tamary a Janity, zakladatelek úspěšného chovu slonů v Zoo Praha. Připomeňme si v sobotu 8. října jejich cestu ze Srí Lanky do Prahy.
Přihlášení k newsletteru