Festival zvířecích piv Zoo Praha už tuto sobotu

Akce v Zoo Praha

Alena Maděrová  |  18. 05. 2022


Toulavej pes, Zlatá kráva či Trilobit – taková zvířata byste v Zoo Praha hledali marně. Už v sobotu se s nimi ale seznámíte v zahradách Trojského zámku, kde se bude od 10 do 22 hodin konat Festival zvířecích piv. Na prvním ročníku dobročinné akce ochutnáte celou řadu piv se zvířecími názvy, těšit se můžete na soutěže, koncerty i zajímavé rozhovory nejen o pivu. Kromě jedinečné skleničky si navíc odnesete dobrý pocit. Z výdělku budou těžit ohrožení tasmánští čerti.

Maskotem festivalu se stal právě ohrožený ďábel medvědovitý. Festival zvířecích piv se uskuteční 21. května. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Maskotem festivalu se stal právě ohrožený ďábel medvědovitý. Festival zvířecích piv se uskuteční 21. května. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

„Pivem na pomoc ďáblům – to by mohlo být motto tohoto příjemného happeningu. Z každé vstupenky v ceně 200 Kč totiž půjde polovina částky na ochranu ďáblů medvědovitých na Tasmánii,“ osvětluje charitativní přesah festivalu jeho organizátor, odborný poradce pro PR a marketing Zoo Praha Vít Kahle.

Ďáblové totiž trpí vysoce nakažlivou rakovinou obličeje, která decimuje jejich populaci v přírodě. Sbírka Zoo Praha Pomáháme jim přežít přispívá na Tasmánii mimo jiné na vývoj život zachraňující vakcíny. Impulzem pro vznik festivalu byl i úspěch Ďáblova piva, které vyprodukovala Zoo Praha s pivovarem Raven v loňském roce a které bude na festivalu rovněž k dostání. Výtěžek z jeho prodeje putuje pravidelně na zmíněnou sbírku. I tentokrát tak spojí milovníci piva příjemné s velmi prospěšným.

V ceně vstupenky je i sklenice s emblémem festivalu. S tou budete moci obcházet jednotlivé stánky bezmála dvou desítek řemeslných pivovarů a ochutnávat jejich piva se zvířecími názvy.

Program ale nepotěší jen pivaře – už téměř letní atmosféru doplní koncerty, rozhovory či „ďábelské“ soutěže. Publikum rozproudí svou energickou hudbou Laura a její tygři či Děda Mládek Illegal Band, zajímavé povídání se zástupci pivovarů i Zoo Praha si přichystá moderátor Jan Kovařík, k příjemnému rázu akce přispějí stánky s pestrým občerstvením a řadou aktivit či kvízů pro malé i velké. Děti budou mít vstup zdarma.

Pro maximální pohodlí všech rodičů jsme také připravili speciální prohlídky Zoo Praha pro děti. Během festivalu je tak můžete svěřit našim průvodcům, kteří je mezitím vezmou na procházku po zoo.

Vstupenky na festival jsou v prodeji na webových stránkách ZDE.

Rezervovat termín prohlídek Zoo Praha pro děti můžete níže:
Prohlídka od 11.00 ZDE.
Prohlídka od 14.00 ZDE.

Harmonogram Festivalu zvířecích piv:

 • 10.00 Otevření areálu Trojského zámku
 • 11.00 První prohlídka Zoo Praha pro děti
 • 12.00 Rudy Musil & spol (jazz, pop)
 • 13.50 Oficiální zahájení akce, kvízová soutěž, pivní ankety
 • 14.00 Druhá prohlídka Zoo Praha pro děti
 • 14.30 Děda Mládek Illegal Band (country rock)
 • 16.00 Narážení samospádu – sudu pivovaru Raven se zástupci Zoo Praha, Galerie hl. m. Prahy, Městské části Troja aj.
 • 16.30 Rozhovor se organizátorem festivalu Vítem Kahlem o fundraisingu na podporu ďáblů medvědovitých a dalších ohrožených druhů zvířat
 • 16.45 Povídání o ďáblech, vombatech i luskounech a dalších jedinečných zvířatech Zoo Praha s chovatelem Davidem Valou
 • 17.00 Bez klobouku bos (kapela Antonína Vaidla, kurátora ptáků Zoo Praha)
 • 18.30 Představení pivovarů, rozhovory s jejich zástupci
 • 19.00 Vyhodnocení kvízové soutěže a pivní ankety
 • 19.30 Laura a její tygři (funk, soul, jazz i pop v režii legendární kapely)
 • 21.00 – 22.00 Reprodukovaná hudba a postupné ukončení festivalu

Sledujte aktuální informace i na oficiální události na Facebooku.


 Tento čtvrtek v Zoo Praha proběhne akce s názvem Za vysvědčení do zoo. Součástí programu budou speciální vycházky, během kterých budou děti pátrat po volně žijících zvířatech v areálu zoologické zahrady. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Konec školního roku i začátek toho příštího oslaví dětští návštěvníci v Zoo Praha. Již tento čtvrtek budou mít děti do patnácti let s jedničkou z přírodovědných předmětů vstup za 1 Kč.

Toulavý autobus na cestě z Kabilonu do Yaoundé. Foto: Khalil Baalbaki, Zoo Praha

Zveme vás na přednášku věnovanou projektu Toulavý autobus. Přednášející bude vedoucí oddělení in-situ projektů Malvína Kahleová.
Přihlášení k newsletteru