První „české“ luskouny představí Zoo Praha v neděli

Akce v Zoo Praha

Alena Maděrová  |  11. 05. 2022


Již v závěru tohoto týdne uvidí návštěvníci v Zoo Praha poprvé pár luskounů krátkoocasých. Ti přicestovali z tchajwanské Taipei Zoo v polovině dubna a v sobotu jim skončí povinná podovozní karanténa. Veřejnosti budou představeni v neděli 15. května po 14. hodině.

„Luskouni jsou chováni opravdu vzácně, v Evropě jsme nyní jednou z pouhých dvou zoologických zahrad, které je chovají,“ láká na unikátní obyvatele noční expozice Indonéské džungle ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Nešlo nám však o to, abychom návštěvníkům mohli ukázat zvíře, které ostatní nemají. Chceme upozornit na výjimečnost luskounů a především na míru jejich ohrožení. Kvůli svému masu a především šupinám jsou bohužel nejvíce nelegálně obchodovanými savci světa a jejich přítomnost v Zoo Praha by nám měla pomoci v tom, abychom ještě více než dosud přispívali k jejich ochraně.“

Vlastnímu představení luskounů bude v neděli předcházet program, jehož hlavní část proběhne od 14 hodin u vchodu do pavilonu Indonéská džungle. Zahájí ho taneční vystoupení česko-indonéské skupiny Kintari. Následovat budou rozhovory s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem, s primátorem hl. m. Prahy Zdeňkem Hřibem a jeho náměstkem Petrem Hlubučkem. Poté chovatel David Vala seznámí návštěvníky s náročností chovu luskounů a za pomoci známých šéfkuchařů Romana Pauluse a Marka Fichtnera předvede přípravu speciální krmné kaše pro luskouny, jejíž hlavní komponentou jsou včelí larvy. Pro účastníky této akce jsou však připravena i některá překvapení. Před 15. hodinou se pak všichni přesunou do noční expozice Indonéské džungle, kde se uskuteční první veřejné krmení obou luskounů.

Vedle této hlavní akce bude od 10 do 16 hodin probíhat doprovodný program u Vzdělávacího centra.

 


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Ve čtvrtek 1. června vás čeká den plný her a zábavy, který připravujeme tradičně ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy.

Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Do Zoo Praha nemusíte vyrazit pouze za zvířaty z dalekých krajin, jako jsou tygři, sloni nebo žirafy. V zoo to žije i mimo výběhy!
Přihlášení k newsletteru