Den chovatelů želv

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  05. 10. 2021


Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky od zkušených chovatelů i odborníků nejen ze Zoo Praha. Letošní Den chovatelů želv se koná v neděli 10. října.

Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

PROGRAM PŘEDNÁŠEK VE VZDĚLÁVACÍM CENTRU:

  •   9.30 ZAHÁJENÍ
  • 10.00 MVDR. LUCIA ČERNEGOVÁ: Parazité želv
  • 11.00 MICHAL BARTA, KLUB CHOVATELOV KORYTNAČIEK, SLOVENSKO: Chov a odchov želvy paprsčité Geochelone radiata
  • 12.00 JURAJ POPLUHÁR, TROPICKÝ SVET, SLOVENSKO: Představení ostrovů v Tichém oceáně Sao Tomé a Principe
  • 13.00–14.00 PŘESTÁVKA
  • 14.30 RODINNÝ KLAN MARKŮ: Rozdílný odchov různých druhů vodních želv
  • 15.00 NATAŠA A PETR VELENŠTÍ: Želvy pavilonu Čambal
  • 16.00 NATAŠA A PETR VELENŠTÍ: Opět na Korfu

(Změny v programu vyhrazeny)

Důležité upozornění: 

Ve smyslu mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví z 27. 9. 2021 č. j. MZDR 14601/2021-25/MIN/KAN musejí všichni účastníci přednášky prokázat bezinfekčnost, a to negativním výsledkem PCR testu ne staršího 7 dnů nebo antigenního testu ne staršího 72 hodin, nebo potvrzením o dokončeném očkování, kdy od očkování uplynulo alespoň 14 dnů, nebo potvrzením o prodělaném onemocnění covid v uplynulých 180 dnech. Toto opatření se nevztahuje na děti do 6 let. Všichni účastníci musejí mít respirátor, děti do 15 let mohou mít pouze roušku. Tato povinnost se nevztahuje na přednášejícího.


V pražské zoo už svítí vánoční strom. V neděli v podvečer jej rozsvítil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který přivítal návštěvníky vánoční zdravicí. Autor: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vzrostlou kavkazskou jedli rozsvítil v neděli v podvečer ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Návštěvníci měli také možnost obdivovat betlém, do kterého letos přibyly dvě figury ledních medvědů, a model expozičního celku Arktidy.

Vánoční strom v Zoo Praha se rozsvítí v neděli po 17. hodině na Veselovského louce v dolní části areálu. Do betléma pod stromečkem letos přibyly nové figury ledních medvědů. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

V neděli 28. listopadu pražská zoo v 17.00 rozsvítí svůj vánoční strom – vzhledem k protiepidemickým opatřením letos ovšem bez hostů, bez koled, bez proslovů a rozhovorů a bez soutěží. 
Přihlášení k newsletteru