Oslava Mezinárodního dne zvířat a křest Lexikonu zvířat od A do Z

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  01. 10. 2021


Oslavte s námi v neděli 3. října Mezinárodní den zvířat a zúčastněte se křtu nového vydání Lexikonu zvířat od A do Z.

Netradiční průvodce pražskou zoologickou zahradou, který zároveň slouží i jako malá domácí encyklopedie, se v roce, kdy slavíme 90 let od založení Zoo Praha, dočkal dalšího aktualizovaného vydání. Lexikon zvířat od A do Z nyní zahrnuje celkem 339 hesel, která reprezentují 564 druhů a poddruhů, z nichž některé chováme v Zoo Praha nově. Seznámíte se tu tedy například s výjimečnými papoušky z Rákosova pavilonu nebo s obyvateli expozice Darwinův kráter v čele s ďábly medvědovitými. 

Polygraficky krásně vybavená publikace na kvalitním křídovém papíře obsahuje více než pět set fotografií popisovaných druhů a díky měkké vazbě a šikovnému formátu si můžete vzít Lexikon s sebou do zoo a pohodlně si nalistovat zvíře, u něhož právě stojíte. Vyhledávání vám usnadní abecední řazení i obsáhlý rejstřík s českými a vědeckými názvy.

Lexikon si můžete zakoupit v našem e-shopu, v prodejnách v areálu anebo přímo během křtu, kde bude přítomna i jedna z autorek Lexikonu. 

V rámci doprovodného nedělního programu se můžete zapojit do výroby enrichmentových dárků pro naše zvířata v prostorách Rezervace Bororo či být svědky speciálních komentovaných setkání u vybraných druhů zvířat, kterým budou předány enrichmentové dárky.

Program:

  • 10.00–13.00 výroba enrichmentových prvků za dohledu specialistky na pohodu zvířat a enrichment Markéty Lavické (amfiteátr Rezervace Bororo)
  • 10.00–12.45 výroba zvířecích masek (hřiště Rezervace Bororo)
  • 10.00–16.00 speciální komentovaná setkání u ďáblů medvědovitých (každou celou hodinu)
  • 11.00 předání enrichmentového prvku slonům (spojeno s oslavou narozenin slona Rudy)
  • 12.45 průvod ve zvířecích maskách z Rezervace Bororo k místu křtu
  • 13.00 pokřtíme Lexikon zvířat
  • 13.30 cvičení lachtanů jihoafrických

V pražské zoo už svítí vánoční strom. V neděli v podvečer jej rozsvítil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který přivítal návštěvníky vánoční zdravicí. Autor: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vzrostlou kavkazskou jedli rozsvítil v neděli v podvečer ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Návštěvníci měli také možnost obdivovat betlém, do kterého letos přibyly dvě figury ledních medvědů, a model expozičního celku Arktidy.

Vánoční strom v Zoo Praha se rozsvítí v neděli po 17. hodině na Veselovského louce v dolní části areálu. Do betléma pod stromečkem letos přibyly nové figury ledních medvědů. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

V neděli 28. listopadu pražská zoo v 17.00 rozsvítí svůj vánoční strom – vzhledem k protiepidemickým opatřením letos ovšem bez hostů, bez koled, bez proslovů a rozhovorů a bez soutěží. 
Přihlášení k newsletteru