Tapíří slečna dostane jméno

Akce v Zoo Praha

Alena Maděrová  |  07. 06. 2021


Mládě tapíra jihoamerického narozené letos 29. dubna bude mít křtiny. Jméno tapíří samičky bude slavnostně odhaleno v neděli dopoledne.

Návštěvníci Zoo Praha, kteří v neděli v 11 hodin dorazí k expozici tapírů jihoamerických, se jako první dozvědí jméno tapíří samičky. Autor Petr Hamerník, Zoo Praha. Návštěvníci Zoo Praha, kteří v neděli v 11 hodin dorazí k expozici tapírů jihoamerických, se jako první dozvědí jméno tapíří samičky. Autor Petr Hamerník, Zoo Praha.

Tapíří samička v pruhovaném pyžamu je prvním potomkem samice Taluen, která do Zoo Praha přijela před dvěma lety z Francouzské Guyany. Otcem je samec Tex, který má také velmi zajímavý neevropský původ. Mládě je tedy nositelem jedinečných genů, které dosud v evropském chovu nejsou.

Nedělní křest začíná v 11 hodin u výběhu tapírů jihoamerických poblíž Darwinova kráteru v dolní části zoo. Jeho součástí bude také prodej a autogramiáda fotoknihy Ztichlá zoo. Po úvodních proslovech bude odhaleno jméno, které chovatelé vybrali pro tapíří samičku. Jejím kmotrem se stane náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček.


Medojed kapský si užívá proutěné koule naplněné dřevitou vlnou a kousky masa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Přijďte nám pomoct vyrábět hračky a další zábavné předměty pro zvířata. Uděláte tím radost sobě i jim! Nejbližší termín je sobota 19. června 2021.

Mladá samička tapíra jihoamerického se narodila letos 29. dubna. Na fotografii se svou matkou samicí Taluen. Autor Petr Hamerník, Zoo Praha.

Jméno pruhované slečně vybrali chovatelé Zoo Praha a slavnostně jej odhalil kmotr mláděte náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček.
Přihlášení k newsletteru