Advent v Zoo Praha online. Originální živý přenos a adventní video kalendář

Akce v Zoo Praha

Lucie Dosedělová  |  30. 11. 2020


Aktuální situace nám nedovoluje pozvat návštěvníky na každoroční rozsvícení vánočního stromu a předání cen Richard. Zoo Praha tedy zprostředkuje tento zážitek svým příznivcům alespoň online formou. V úterý 1. prosince bude možné vše sledovat prostřednictvím živého přenosu přímo z areálu. Zoo Praha si navíc pro návštěvníky připravila také speciální adventní video kalendář. Živý přenos začne přesně v 17 hodin.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

„Stále chceme být v co nejužším kontaktu s našimi návštěvníky a příznivci. Proto jsme se advent v Zoo Praha rozhodli zahájit tak, aby mu mohli být alespoň zprostředkovaně přítomni,” popisuje letošní novinku ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Uvidí rozsvěcení vánočního stromu a předávání našich ocenění - Richardů - online v teple svého domova. V našem přenosu také zveřejníme vítěze fotosoutěže Fotím v Zoo Praha a představíme i několik překvapení, které jsme si přichystali na prosinec. A jedno zvláštní překvapení mám připraveno i já sám.”

Na diváky čeká opravdu bohatý program. Mohou se těšit na vánočně laděné rozhovory s kurátory našich chovů i s několika chovateli, kterých se zeptáme na Vánoce u zvířat i u nich doma. Osobně se letošního předávání zúčastní držitelé ocenění Richard a také náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček. Součástí přenosu bude také soutěž o ceny ze Zoo Praha. Návštěvníkům bude představen i adventní video kalendář. V něm na ně místo čokolády bude každý den čekat na webových stránkách zoo nové vánočně laděné video, v němž naše zvířata obdrží adventní dárky. Každé z videí také přiblíží zajímavosti krmení zvířat, které již nyní Zoo Praha představuje ve svém projektu Stravenky pro zvířata. „Máme ještě jedno netradiční zpestření letošního adventu připravené přímo zaměstnanci Zoo Praha. O co přesně jde, uvidí diváci až právě v našem živém přenosu, k jehož sledování bych rád všechny pozval,“ dodává ředitel Miroslav Bobek.


Malého Richarda za uspořádání benefičního koncertu na podporu sbírky Zoo Praha „Pomoc pro Austrálii“ si přišly osobně převzít Tereza a Barbora Tomáškovy z Trojského gymnázia.  Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

V internetovém přímém přenosu včera Zoo Praha odvysílala hodinový program, který vyvrcholil rozsvícením vánočního stromu. Ještě předtím však udělila svá tradiční ocenění: Malého, Divokého a Velkého Richarda.

Letos se v soutěži Fotím v Zoo Praha sešlo celkem 486 fotografií, do semifinále pak díky hlasování veřejnosti postoupilo 88 z nich. Největší zastoupení měla osvědčená podkategorie Příroda v Zoo Praha – volně žijící...
Přihlášení k newsletteru