Zvířatům v Zoo Praha můžete darovat jablka, jeřabiny a další plody

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  11. 10. 2020


Nabízíte nám nejrůznější formy pomoci, mezi nimi i to, že nám darujete jablka, žaludy, kaštany a další plody pro naše zvířata. Moc děkujeme! Budeme vám za ně vděčni.

Vedle plodů uvítáme i suché pečivo. Ilustrační foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Vedle plodů uvítáme i suché pečivo. Ilustrační foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V Zoo Praha jsme zřídili dvě sběrná místa, kde nám je můžete předat. Jedno sběrné místo je u hlavního vchodu a druhé u služebního vjezdu z ulice Pod Hrachovkou. Fungovat budou v „návštěvní“ době zoo, v říjnu tedy od 9 do 18 hodin. Ještě jednou díky!

Seznam plodů, které využijeme: jablka, hrušky (v menší míře), jeřabiny, arónie, šípky, žaludy, dýně (omezeně), kadeřávek. Plody prosím doneste čerstvé.

Případně uvítáme i suché pečivo – zejména chleba, housky, rohlíky a veky. Pečivo by nemělo být sladké ani posypané hrubou solí a vše by mělo být suché.

Vlašské ořechy a kaštany prosím nenoste.

A ještě jedna poznámka: Nechte dost plodů i volně žijícím zvířatům.

První dary se začaly shromažďovat krátce po zveřejnění výzvy. Moc vám za ně děkujeme! Foto: Miroslav Bobek, Zoo PrahaPrvní dary se začaly shromažďovat krátce po zveřejnění výzvy. Moc vám za ně děkujeme! Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha


Asi metrová proutěná vejce naplněná senem a speciálními granulemi byla pro Maxe zároveň dárkem k 5. narozeninám. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Velikonoční pomlázku jsme letos spojili s oslavou pátých narozenin sloního samečka Maxe. A snažili jsme se, abyste o nic nepřišli, i když jste v zoo bohužel nemohli být s námi. 

Vrchní chovatelka ptáků Aneta Kratochvílová s knihou Ztichlá zoo. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Už více než rok skrýváme tváře pod rouškou. A přesně těchto uplynulých dvanáct měsíců zachycuje nová fotokniha Ztichlá zoo. Pojďte se s námi podívat na příběhy a události v Zoo Praha, které jste kvůli pandemii neviděli.
Přihlášení k newsletteru