Program s učením zvířat v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Lucie Dosedělová  |  02. 09. 2020


Ukázkou učení zvířat odstartoval začátek školního roku v Zoo Praha. Návštěvníci mohli vidět speciální cvičení s lachtany i práci se zvířaty v Rezervaci Bororo. Vše je zaměřeno na trénink, rozptýlení a představení jejich schopností. Program s názvem „Zvířata se učí“ bude pokračovat i v září a v říjnu, a to vždy o víkendech a svátcích.

Speciální cvičení s ukázkou učení zvířat mohou návštěvníci vidět v amfiteátru Rezervace Bororo v Zoo Praha v měsíci září vždy o víkendech a svátcích v 12.00 hodin a od října pak ve stejné dny ve 12.30 hodin. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Speciální cvičení s ukázkou učení zvířat mohou návštěvníci vidět v amfiteátru Rezervace Bororo v Zoo Praha v měsíci září vždy o víkendech a svátcích v 12.00 hodin a od října pak ve stejné dny ve 12.30 hodin. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Hlavními hvězdami programu v Rezervaci Bororo budou lama alpaka Sancho, miniprasátka Jonatán a Pepinka, koza Jarmila, fretka Fred a samec káně Harrisovy Diego. Návštěvníci mohou vidět zvířata při řešení hlavolamů a dalších úkolů. Právě při speciálních prezentacích uvidí zájemci i hrací prvky pro zvířata, které jim slouží v rámci enrichmentu – tedy jako forma zpestření každodenního života v zoologické zahradě. Chovatelé jim tak hravou formou předávají například potravu. „Jsou to třeba různé hlavolamy pro papoušky zejména pro nestory kea, což jsou papoušci, kteří opravdu potřebují zabavit i své mozkové buňky, rádi řeší různé úlohy. U primátů zase využíváme speciální skříňku s bambusy," popisuje enrichment specialistka na pohodu zvířat Markéta Lavická.

Málokdo možná ví, že cvičení pomáhají zvířatům zvyknout si například na pravidelné prohlídky. „Je to sestava cviků, kdy máme možnost zkontrolovat denně naše lachtany. Prohlížíme jejich tělo, jestli nemají nějaká zranění. Důležité je, aby to pro ně nebylo nepříjemné. Prohlídka se týká očí, zubů a celého těla," přibližuje učení zvířat chovatelka lachtanů Helena Rosypalová.

Speciální prezentace s ukázkou učení zvířat mohou návštěvníci vidět v amfiteátru Rezervace Bororo v měsíci září vždy o víkendech a svátcích v 12.00 hodin a od října pak ve stejné dny ve 12:30 hodin.

Hlavními hvězdami programu v Rezervaci Bororo v Zoo Praha budou lama alpaka Sancho, miniprasátka Jonatán a Pepinka, koza Jarmila, fretka Fred a samec káně Harrisovy Diego. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.Hlavními hvězdami programu v Rezervaci Bororo v Zoo Praha budou lama alpaka Sancho, miniprasátka Jonatán a Pepinka, koza Jarmila, fretka Fred a samec káně Harrisovy Diego. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Khomiin Tal, 2019-06-30 ● Miroslav Bobek ● Canon EOS 5D Mark III, Canon EF 100–400 mm + extender1.4x, ISO 1250, f/9, 1/1250 s

Zoo Praha má významnou zásluhu na záchraně koně Převalského před vyhubením i na jeho pozdějším návratu do jeho původní vlasti. Touto on-line výstavou se s vámi chceme podělit o pocit zadostiučinění, které prožíváme při...

Vedle plodů uvítáme i suché pečivo. Ilustrační foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nabízíte nám nejrůznější formy pomoci, mezi nimi i to, že nám darujete jablka, žaludy, kaštany a další plody pro naše zvířata. Moc děkujeme! Budeme vám za ně vděčni.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní