Výsledky fotosoutěže Fotím v Zoo Praha 2019

Akce v Zoo Praha

Vít Kahle  |  07. 12. 2019


Ve třech kategoriích a celkem devíti tématech se nám v letošní fotosoutěži dohromady sešlo 272 prací. Hlasováním veřejnosti na portálu iDnes vzniklo semifinále, kdy bylo z každé kategorie vybráno pět fotografií vystavených u Vzdělávacího centra v Zoo Praha. Od 28. září mohli pak návštěvníci hlasovat a určit konečné pořadí. Zde jsou vítězové jednotlivých témat:

Kategorie:

I. PROFI FOTO

Témata:

 • Kůň Převalského, slon indický, tučňák Humboldtův či jakékoli zvíře z pavilonu Afrika zblízka
  Jindřich Pavelka
 • Enrichment – ústřední téma roku 2019
  Vít Hradec
 • Příroda v Zoo Praha – volně žijící živočichové a flóra v areálu pražské zoo
  Zuzana Lukášová
 • Vlastní volba (jakékoli téma ze Zoo Praha)
  Patricie Robenková

II. FOCENO MOBILEM

Témata:

 • Kůň Převalského, slon indický, tučňák Humboldtův
  Klára Stachová
 • Příroda v Zoo Praha – volně žijící živočichové a flóra v areálu pražské zoo
  Daniel Režný
 • Vlastní volba (jakékoli téma ze Zoo Praha)
  Eva Ivanovová

III. FOTÍ DĚTI

 • do 9 let
  Adriana Kandrová
 • 10–15 let
  Kristýna Prokopová

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za jejich snímky! 

Galerie vítězných prací soutěže Fotím v Zoo Praha 2019

Jindřich Pavelka: Fenek – občasný návštěvník svého výběhu (kategorie: Profi foto, téma: Jakékoli zvíře z pavilonu Afrika zblízka)Jindřich Pavelka: Fenek – občasný návštěvník svého výběhu (kategorie: Profi foto, téma: Jakékoli zvíře z pavilonu Afrika zblízka)

Vít Hradec: Budeme si hrát? (kategorie: Profi foto, téma: Enrichment)Vít Hradec: Budeme si hrát? (kategorie: Profi foto, téma: Enrichment)

Zuzana Lukášová: Užovka podplamatá na Zakázance (kategorie: Profi foto, téma: Příroda v Zoo Praha)Zuzana Lukášová: Užovka podplamatá na Zakázance (kategorie: Profi foto, téma: Příroda v Zoo Praha)

Patricie Robenková: Koupel plameňáků (kategorie: Profi foto, téma: Vlastní volba) Patricie Robenková: Koupel plameňáků (kategorie: Profi foto, téma: Vlastní volba)

Klára Stachová: Slon indický – pitný režim (kategorie: Foceno mobilem, téma: Slon indický)Klára Stachová: Slon indický – pitný režim (kategorie: Foceno mobilem, téma: Slon indický)

Daniel Režný: Květnatá louka poblíž archy (Kategorie: Foceno mobilem, téma: Příroda v Zoo Praha)Daniel Režný: Květnatá louka poblíž archy (Kategorie: Foceno mobilem, téma: Příroda v Zoo Praha)

Eva Ivanovová: Krmení žirafy Elišky (kategorie: Foceno mobilem, téma: Vlastní volba) Eva Ivanovová: Krmení žirafy Elišky (kategorie: Foceno mobilem, téma: Vlastní volba)

Adriana Kandrová: Hroši (kategorie: Fotí děti, do 9 let) Adriana Kandrová: Hroši (kategorie: Fotí děti, do 9 let)

Kristýna Prokopová: Gorilí fotka do občanky (kategorie: Fotí děti, od 10 do 15 let)Kristýna Prokopová: Gorilí fotka do občanky (kategorie: Fotí děti, od 10 do 15 let)


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 8. února se dozvíte, jak pomáhat zvířatům v zimě i na jaře. Připraveno je několik názorných ukázek krmítek pro ptáky či hmyzích hotelů a zúčastnit se můžete také vycházky k Vltavě za zimujícími ptáky.

Lední medvěd v pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nenechte si ve čtvrtek 6. února 2020 ujít přednášku RNDr. Pavla Brandla, Ph.D., zaměřenou na lední medvědy. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní