Zoo Praha v neděli rozsvítí vánoční strom a otevře knihobudku

Akce v Zoo Praha

Lenka Pastorčáková  |  27. 11. 2019


V neděli 1. prosince pražská zoo rozsvítí svůj vánoční strom, a to s  pomocí herce Ivana Trojana a režiséra Jiřího Stracha. I letos tak návštěvníci budou moci obdivovat živou, vzrostlou jedli kavkazskou nazdobenou v „ladovském“ stylu, spolu s betlémem Josefa Lady. Současně bude poblíž vánočního stromu otevřen prodejní stánek s oblíbenými vánočními štěstíčky a ozdobami. Ti, kdo přijdou do zoo po 15. hodině, navíc zaplatí za vstup pouhou jednu korunu.

Vánoční strom v Zoo Praha se rozsvítí v neděli, a to na Veselovského louce, naproti guerézám pláštíkovým v dolní části zoo. Přítomni budou i vzácní hosté Ivan Trojan a Jiří Strach. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Vánoční strom v Zoo Praha se rozsvítí v neděli, a to na Veselovského louce, naproti guerézám pláštíkovým v dolní části zoo. Přítomni budou i vzácní hosté Ivan Trojan a Jiří Strach. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Návštěvníci můžou ke stromu umístěnému na Veselovského louce v dolní části zoo dojít v lampionovém průvodu, který vyjde v 16:30 od Vzdělávacího centra. Ještě předtím ovšem Zoo Praha zahájí provoz nové knihobudky určené pro knihy o zvířatech či přírodě.

Abychom měli knihobudku při zahájení jejího provozu aspoň trochu zaplněnou, uvítáme, když nám pár svých knížek, které už nepotřebujete, předem přinesete. Až do neděle 1. prosince je můžete zanechat v Informačním centru u hlavního vchodu a poté již přímo v knihobudce,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Podrobný program v neděli 1. 12.:

 • 16.20   Zahájení provozu nové knihobudky
 • 16.30   Lampionový průvod ke stromečku (vychází od Vzdělávacího centra)
 • 16.50   Hudební vystoupení Dětského pěveckého sboru Osmikvítek
 • 17.00   Přivítání ředitele Zoo Praha Mgr. Miroslava Bobka a vzácných hostů
 • 17.05   Vánoční zdravice ředitele Zoo Praha Mgr. Miroslava Bobka
 • 17.10   Rozhovor s hosty
 • 17.20   Rozsvícení vánočního stromu
 • 17.25   Hudební vystoupení Dětského pěveckého sboru Osmikvítek

Vánoční nabídku Zoo Praha je možné prohlédnout si i ZDE.

Těsně před rozsvícením vánočního stromu Zoo Praha v neděli zahájí provoz nové knihobudky určené pro knihy o zvířatech či přírodě. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.Těsně před rozsvícením vánočního stromu Zoo Praha v neděli zahájí provoz nové knihobudky určené pro knihy o zvířatech či přírodě. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.


Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek prezentuje vizualizaci chystané expozice Arktida. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Hlavním tématem sobotní diskuse s obyvateli městské části Praha-Troja, kterou Zoo Praha pořádá již pravidelně, byly čtyři aktuálně chystané expoziční celky a také dopravní situace v okolí zoo.

V sobotu proběhlo tradiční setkání přátel, sponzorů a partnerů Zoo Praha a obyvatel městské části Praha-Troja; jako poděkování všem, kdo přispěli na provoz a rozvoj pražské zoo i její projekty. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

V sobotu proběhlo tradiční setkání přátel, sponzorů a partnerů Zoo Praha a obyvatel městské části Praha-Troja; jako poděkování všem, kdo přispěli na provoz a rozvoj pražské zoo i její projekty. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní