Výstava „Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře malíře Jana Sováka“

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  30. 10. 2019


Návrat divokých koní 2019 se dočkal mimořádného malířského zpracování. Jan Sovák ve formě skic i rozpracovanějších obrazů zachycuje události, osoby i prostředí spojené s transportem koní Převalského. Výstavu „Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře malíře Jana Sováka“ zahájíme v sobotu 2. listopadu ve 14 hodin u jurty v horní části Zoo Praha.

Výstava Jana Sováka zachycuje atmosféru Návratu divokých koní ve formě skic i propracovanějších obrazů. Výstava Jana Sováka zachycuje atmosféru Návratu divokých koní ve formě skic i propracovanějších obrazů.

Autor výstavy, malíř Jan Sovák v létě absolvoval celý transport koní Převalského do Mongolska a ve svém skicáři zaznamenal jeho průběh i nejdůležitější aktéry. Originální skici a studie doplňují rukou psané glosy, kterým nechybí humor a schopnost ve zkratce přiblížit atmosféru náročného projektu.

Malíři Janu Sovákovi se podařilo zachytit události, prostředí i lidi spojené s Návratem divokých koní.Malíři Janu Sovákovi se podařilo zachytit události, prostředí i lidi spojené s Návratem divokých koní.

Jan Sovák, který se v Americe proslavil zejména ilustracemi dinosaurů, pro Zoo Praha vytvořil i letošní vizuál Návratu divokých koní.

Skici malíře Jana Sováka. Vizuál Návratu koní Převalského 2019 je zcela vpravo dole. Skici malíře Jana Sováka. Vizuál Návratu koní Převalského 2019 je zcela vpravo dole.

Vernisáž výstavy v sobotu 2. listopadu zahájíme ve 13.50 hudebním vystoupením mongolského umělce Badama Bolora, který zahraje na nástroj morin khuur. Chybět nebude ani tradiční taneční vystoupení a hrdelní zpěvy. Ve 14.00 se pak úvodního slova ujme ředitel Zoo Praha Mgr. Miroslav Bobek a následovat bude rozhovor se zástupci mongolského velvyslanectví.


Ohlédnutí za Rodinným ekoklubem v zoo Praha. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Jedinečný projekt Rodinný ekoklub Zoo Praha vznikl s podporou grantu Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) již v roce 2018.

Při oslavách Světového dne slonů v Zoo Praha na návštěvníky čeká bohatý program s celou sloní rodinou. Nebude chybět koupání slonic a také předání dárku v podobě nového enrichmentového prvku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních samiček. V plánu je mimo jiné koupání slonic Gulab a Shanti a také předání...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní