Výstava „Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře malíře Jana Sováka“

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  30. 10. 2019


Návrat divokých koní 2019 se dočkal mimořádného malířského zpracování. Jan Sovák ve formě skic i rozpracovanějších obrazů zachycuje události, osoby i prostředí spojené s transportem koní Převalského. Výstavu „Jak se divokým koním vrací svoboda: Ze skicáře malíře Jana Sováka“ zahájíme v sobotu 2. listopadu ve 14 hodin u jurty v horní části Zoo Praha.

Výstava Jana Sováka zachycuje atmosféru Návratu divokých koní ve formě skic i propracovanějších obrazů. Výstava Jana Sováka zachycuje atmosféru Návratu divokých koní ve formě skic i propracovanějších obrazů.

Autor výstavy, malíř Jan Sovák v létě absolvoval celý transport koní Převalského do Mongolska a ve svém skicáři zaznamenal jeho průběh i nejdůležitější aktéry. Originální skici a studie doplňují rukou psané glosy, kterým nechybí humor a schopnost ve zkratce přiblížit atmosféru náročného projektu.

Malíři Janu Sovákovi se podařilo zachytit události, prostředí i lidi spojené s Návratem divokých koní.Malíři Janu Sovákovi se podařilo zachytit události, prostředí i lidi spojené s Návratem divokých koní.

Jan Sovák, který se v Americe proslavil zejména ilustracemi dinosaurů, pro Zoo Praha vytvořil i letošní vizuál Návratu divokých koní.

Skici malíře Jana Sováka. Vizuál Návratu koní Převalského 2019 je zcela vpravo dole. Skici malíře Jana Sováka. Vizuál Návratu koní Převalského 2019 je zcela vpravo dole.

Vernisáž výstavy v sobotu 2. listopadu zahájíme ve 13.50 hudebním vystoupením mongolského umělce Badama Bolora, který zahraje na nástroj morin khuur. Chybět nebude ani tradiční taneční vystoupení a hrdelní zpěvy. Ve 14.00 se pak úvodního slova ujme ředitel Zoo Praha Mgr. Miroslav Bobek a následovat bude rozhovor se zástupci mongolského velvyslanectví.


Pavilon šelem a plazů. Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Přijďte se v chladných měsících ohřát do zoo! Na listopadové soboty chystáme program v Pavilonu šelem a plazů – čekají vás hry, zajímavosti i...

Při prozkoumávání voňavých kousků dřeva zapojí sloni čich i hmat. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na závěr týdne, v němž jsme si připomněli Mezinárodní den nevidomých, chystáme tradiční akci nazvanou Zoo všemi smysly. V neděli 17. listopadu mezi 10.00 a 16.00 bude ve Vzdělávacím centru otevřena výstava, která...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní