Co se skrývá pod hladinou: srpnová setkání s lachtany

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  13. 07. 2019


Na všechny srpnové soboty chystáme program, který vás blíž seznámí s lachtany. Otevřeme výtvarnou dílnou a užijte si také letní vystoupení.

Srpnové soboty budou věnované lachtanům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Srpnové soboty budou věnované lachtanům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Mezi 10.00 a 16.00 bude každou srpnovou sobotu v prostorách amfiteátru u lachtanů otevřeno edukativní a herní stanoviště, kde se dozvíte víc o naší lachtaní rodině, o 85leté historii chovu tohoto druhu a také více o problematice znečistění moří a oceánů.

Ve výtvarné dílně si můžete zkusit poskládat puzzle s lachtaní tematikou nebo vyřešit kvíz zaměřený na lachtany.

A vždy ve 13.30 pak začne cvičení lachtanů spojené s předáním enrichmentu.


Starší slůně (vpravo) dostalo jméno Lakuna, v sinhálštině „Znamení“. V hlasování chovatelů o jméno pro mladší slůně (vlevo) vyhrála Amalee. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Malé slonice narozené v Zoo Praha letos 27. března a 9. května dnes během slavnostního křtu dostaly sinhálská jména Lakuna a Amalee, která pro ně vybrali chovatelé.

Samičky slona indického, které se v Zoo Praha narodily krátce po sobě na konci března a na začátku května, si pravidelně užívají venkovního výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V neděli 21. června proběhnou v Zoo Praha hned dvoje křtiny. Obě letošní slůňata dostanou sinhálská jména, která jim vybrali chovatelé. Na návštěvníky Údolí slonů čeká navíc soutěž, tradiční indické taneční vystoupení,...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní