Přednáška na téma: Chovatelem lachtanů a tučňáků

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  13. 07. 2019


Nenechte si 1. srpna 2019 ujít přednášku oblíbeného vrchního chovatele lachtanů a tučňáků Jakuba Mezeie. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.

Vrchní chovatel lachtanů a tučňáků Jakub Mezei. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Vrchní chovatel lachtanů a tučňáků Jakub Mezei. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Co nejvíc baví naše lachtany? Jak prospívá lachtaní sameček a kdy půjde do velkého bazénu? A jak se naučit rozeznat jednotlivé tučňáky? O tom bude vyprávět jeden z nejpovolanějších – vrchní chovatel lachtanů a tučňáků Jakub Mezei.

Přednáška potrvá zhruba hodinu a poté bude prostor pro návštěvnické dotazy.

 • Kdy: čtvrtek 1. srpna 2019, od 17.00; sraz zájemců v 16.45 u hlavního vchodu do zoo
 • Kde: Vzdělávací centrum Zoo Praha
 • Za kolik: 50 Kč/osoba

Další program Zoo Praha naleznete zde.


Starší slůně (vpravo) dostalo jméno Lakuna, v sinhálštině „Znamení“. V hlasování chovatelů o jméno pro mladší slůně (vlevo) vyhrála Amalee. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Malé slonice narozené v Zoo Praha letos 27. března a 9. května dnes během slavnostního křtu dostaly sinhálská jména Lakuna a Amalee, která pro ně vybrali chovatelé.

Samičky slona indického, které se v Zoo Praha narodily krátce po sobě na konci března a na začátku května, si pravidelně užívají venkovního výběhu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V neděli 21. června proběhnou v Zoo Praha hned dvoje křtiny. Obě letošní slůňata dostanou sinhálská jména, která jim vybrali chovatelé. Na návštěvníky Údolí slonů čeká navíc soutěž, tradiční indické taneční vystoupení,...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní