Anthony D. Sheridan přijede přednášet o ochraně gibonů annámských

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  03. 05. 2019


V pondělí 20. května od 17.00 hodin srdečně zveme do Vzdělávacího centra Zoo Praha na přednášku člena Londýnské zoologické společnosti Anthony D. Sheridana.

Anthony D. Sheridan si u nás v roce 2016 zkusil zážitkový program – vyrobit papír ze sloního trusu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Anthony D. Sheridan si u nás v roce 2016 zkusil zážitkový program – vyrobit papír ze sloního trusu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tématem přednášky budou giboni annámští, podle červeného seznamu IUCN vedení jako ohrožený druh, a celková situace jejich ochrany ve Vietnamu, zejména v souvislosti s projekty Anthonyho D. Sheridana a nadace Stiftung Artenchutz v národním parku Kon Ka Kinh a přilehlých oblastech vietnamské Centrální vysočiny.

Tento projekt, který nyní podporuje i Zoo Praha, je zatím největším záchranným projektem pro gibony ve Vietnamu a brzy bude pokrývat 120 000 hektarů místního pralesa.

Přednáška proběhne v angličtině a bude tlumočena do češtiny.


Srpnové soboty budou věnované lachtanům. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na všechny srpnové soboty chystáme program, který vás blíž seznámí s lachtany. Otevřeme výtvarnou dílnou a užijte si také letní vystoupení.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na sobotu 10. srpna 2019 chystáme oslavu Mezinárodního dne slonů. Využijte příležitosti a přijďte nahlédnout do jinak nepřístupného zázemí v Údolí slonů.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní