Anthony D. Sheridan přijede přednášet o ochraně gibonů annámských

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  03. 05. 2019


V pondělí 20. května od 17.00 hodin srdečně zveme do Vzdělávacího centra Zoo Praha na přednášku člena Londýnské zoologické společnosti Anthony D. Sheridana.

Anthony D. Sheridan si u nás v roce 2016 zkusil zážitkový program – vyrobit papír ze sloního trusu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Anthony D. Sheridan si u nás v roce 2016 zkusil zážitkový program – vyrobit papír ze sloního trusu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tématem přednášky budou giboni annámští, podle červeného seznamu IUCN vedení jako ohrožený druh, a celková situace jejich ochrany ve Vietnamu, zejména v souvislosti s projekty Anthonyho D. Sheridana a nadace Stiftung Artenchutz v národním parku Kon Ka Kinh a přilehlých oblastech vietnamské Centrální vysočiny.

Tento projekt, který nyní podporuje i Zoo Praha, je zatím největším záchranným projektem pro gibony ve Vietnamu a brzy bude pokrývat 120 000 hektarů místního pralesa.

Přednáška proběhne v angličtině a bude tlumočena do češtiny.


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 8. února se dozvíte, jak pomáhat zvířatům v zimě i na jaře. Připraveno je několik názorných ukázek krmítek pro ptáky či hmyzích hotelů a zúčastnit se můžete také vycházky k Vltavě za zimujícími ptáky.

Lední medvěd v pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nenechte si ve čtvrtek 6. února 2020 ujít přednášku RNDr. Pavla Brandla, Ph.D., zaměřenou na lední medvědy. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní