Anthony D. Sheridan přijede přednášet o ochraně gibonů annámských

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  03. 05. 2019


V pondělí 20. května od 17.00 hodin srdečně zveme do Vzdělávacího centra Zoo Praha na přednášku člena Londýnské zoologické společnosti Anthony D. Sheridana.

Anthony D. Sheridan si u nás v roce 2016 zkusil zážitkový program – vyrobit papír ze sloního trusu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Anthony D. Sheridan si u nás v roce 2016 zkusil zážitkový program – vyrobit papír ze sloního trusu. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tématem přednášky budou giboni annámští, podle červeného seznamu IUCN vedení jako ohrožený druh, a celková situace jejich ochrany ve Vietnamu, zejména v souvislosti s projekty Anthonyho D. Sheridana a nadace Stiftung Artenchutz v národním parku Kon Ka Kinh a přilehlých oblastech vietnamské Centrální vysočiny.

Tento projekt, který nyní podporuje i Zoo Praha, je zatím největším záchranným projektem pro gibony ve Vietnamu a brzy bude pokrývat 120 000 hektarů místního pralesa.

Přednáška proběhne v angličtině a bude tlumočena do češtiny.


V neděli 26. května proběhne v Zoo Praha oblíbené setkání milovníků želv. Součástí dne jsou zajímavé přednášky a chovatelská poradna.

V úterý 14. května proběhly v dolní části Zoo Praha hned troje křtiny. Jako první dostalo své jméno toto mládě guerézy pláštíkové, které se narodilo 3. dubna ráno samici Lucii jako její desáté mládě. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Úterní odpoledne v Zoo Praha bylo ve znamení křtin. V dolní části zoo totiž proběhly hned troje křtiny primátů – guerézy pláštíkové a dvou lemurů kata.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní