S novou sezónou je v Zoo Praha k vidění vzácný kagu chocholatý či originální expozice koprolitů a trusu

Akce v Zoo Praha

Lenka Pastorčáková  |  31. 03. 2019


Zoo Praha v sobotu vstoupila do nové hlavní sezóny. Návštěvníkům byl během zahajovací slavnosti představen nově chovaný ptačí druh, kagu chocholatý, a došlo na „křtiny“ hned dvou mláďat primátů. Gueréza pláštíková dostala jméno Lopi, gibon stříbrný se jmenuje Abu-abu. Pražská zoo také otevřela velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu.

Zoo Praha do nové hlavní sezóny doslova vtančila, a to i díky úspěšným účastníkům soutěže StarDance, hercům Jitce Schneiderové a Jiřímu Dvořákovi, kteří návštěvníkům předvedli krátkou taneční ukázku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Zoo Praha do nové hlavní sezóny doslova vtančila, a to i díky úspěšným účastníkům soutěže StarDance, hercům Jitce Schneiderové a Jiřímu Dvořákovi, kteří návštěvníkům předvedli krátkou taneční ukázku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Zahajovací slavnosti se zúčastnila celá řada významných hostů náměstek primátora hl. města Prahy Petr Hlubuček, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, herec Ondřej Sokol či úspěšní účastníci taneční soutěže StarDance herci Jitka Schneiderová a Jiří Dvořák, kteří návštěvníkům předvedli i krátkou taneční kreaci. Díky nim a taneční škole InDance tak Zoo Praha do nové hlavní sezóny doslova vtančila. Kromě enrichmentu pro zvířata jako tématu celé sezóny se tak slavnost nesla i ve znamení tance jako „enrichmentu pro lidi“.

Ještě během jara představíme v nové expozici posvátné žáby z jezera Titicaca. Koncem léta otevřeme Rákosův pavilon pro nejvzácnější papoušky a čeká nás i dokončení Australské expozice. Tu sice otevřeme příští rok, ale její hlavní obyvatelé, ďábli medvědovití, by měli přijet již letos,“ vyjmenoval hlavní body sezóny ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a upozornil na další překážku, která může znovu oddálit výstavbu nového Pavilonu goril. „Nabídky, které jsme dostali od firem účastnících se soutěže, velmi významně převyšují kontrolní rozpočet.

Náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček připomněl, že Zoo Praha patří mezi pětici nejlepších zoo světa. „Pro nás je Zoo Praha výkladní skříní, proto jsou investice do jejího rozvoje prioritou. Jen v letošním roce hlavní město na výstavbu nových pavilonů, ale i na modernizaci zoo a na další úpravy uvolní 170 milionů korun. Co se týče plánovaného Pavilonu goril, uděláme vše pro to, aby jeho výstavba byla zahájena v letošním roce.

Vedle dvou křtin primátů byl také návštěvníkům představen nově chovaný druh – ohrožený kagu chocholatý, nelétavý pták z Nové Kaledonie, jehož kmotrem se příhodně stal herec Ondřej Sokol. „My máme s kagu podobně těžký úděl. Když já jako malý kluk zjistil, že jsem sice pták, ale nemohu létat, bylo to pro mě poměrně frustrující.“ Svému kmotřenci pak herec předal sklenici s červy a žížalami.

Při zahajovací slavnosti byl také otevřen nový objekt, velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu. Návštěvníci tam najdou například koprolit starý půl miliardy let.

Autentické hudební vystoupení mongolského umělce Badama Bolora na závěr předznamenalo slavnostní vernisáž výstavy fotografií Václava Šilhy, která nechává nahlédnout do fascinujícího života orlích lovců z Mongolska.

Při zahajovací slavnosti byl v Zoo Praha také otevřen nový objekt, velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.Při zahajovací slavnosti byl v Zoo Praha také otevřen nový objekt, velkokapacitní toalety s originální expozicí koprolitů a odlitků trusu. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Slavnosti k zahájení 88. hlavní sezóny Zoo Praha se zúčastnila celá řada významných hostů. Mezi nimi i rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima či úspěšní účastníci taneční soutěže StarDance, herci Jitka Schneiderová a Jiří Dvořák.Slavnosti k zahájení 88. hlavní sezóny Zoo Praha se zúčastnila celá řada významných hostů. Mezi nimi i rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima či úspěšní účastníci taneční soutěže StarDance, herci Jitka Schneiderová a Jiří Dvořák.


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 8. února se dozvíte, jak pomáhat zvířatům v zimě i na jaře. Připraveno je několik názorných ukázek krmítek pro ptáky či hmyzích hotelů a zúčastnit se můžete také vycházky k Vltavě za zimujícími ptáky.

Lední medvěd v pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nenechte si ve čtvrtek 6. února 2020 ujít přednášku RNDr. Pavla Brandla, Ph.D., zaměřenou na lední medvědy. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní