Teplo nebo zima? O víkendu zvládnete obojí

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  24. 01. 2019


Přijďte se v sobotu ohřát do Afrického domu nebo s námi v neděli vyrazte na ornitologickou vycházku kolem Vltavy.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

26. 1. Ohřejte se v zoo

Tuto sobotu se budete moci znovu ohřát v Africkém domě. Pravidelný víkendový program Ohřejte se v zoo, bude tentokrát tematicky zaměřen na žirafy a hrabáče.

Od 10 do 14 hodin se můžete těšit na doprovodné aktivity, edukační stánek a ve 14 hodin na komentované setkání, v rámci kterého proběhne i vyhlášení speciální vědomostní soutěže o jedinečný zážitek.

27. 1. Za hosty z dalekého severu

V neděli se můžete vypravit na oblíbenou lednovou vycházku s ornitologem RNDr. Martinem Smrčkem za zimujícími ptáky k Vltavě.

Vltava pod zoologickou zahradou je velice významné zimoviště v celé střední Evropě, zimu zde tráví stovky poláků chocholaček, poláků velkých, volavek popelavých, kormoránů, racků, čírek a jiných vodních ptáků

Začátek prohlídky bude v 9.00 u hlavního vchodu do zoo. Na sebe doporučujeme teplé oblečení a s sebou dalekohled. Ornitologická vycházka je zdarma pro všechny!


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu do Pavilonu goril ohřát se, v neděli pak na oslavu za tučňákem Karlíkem.

Jméno Nela vybrali pro žirafu chovatelé z kalendáře. Na snímku zleva náměstek Útvaru kontaktu s veřejností Jiří Valajanis, kurátorka kopytníků Irena Schneiderová, herečka Iva Pazderková a moderátor křtu Martin Smrček ze Zoo Praha. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Africký dům v neděli „praskal ve švech“. Zoo Praha tam totiž organizovala křtiny žirafí slečny narozené 25. ledna, do té doby přezdívané Modelka pro její zálibu v pózování před objektivy. Její skutečné jméno –...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 3/120
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní