Víkend v Zoo Praha: sobota v Africkém domě a nedělní pouť Tří králů

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  04. 01. 2019


Tuto sobotu začíná v Zoo Praha speciální program Ohřejte se u zvířat, který se bude prolínat všemi zimními měsíci. V neděli pak budou chodit po zoo Tři králové a rozdávat dětem drobné dárky.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Počínaje touto sobotou vás budeme až do jara každou sobotu zvát do pavilonů na program s názvem Ohřejte se v zoo. Začneme v Africkém domě, v únoru se přesuneme do Pavilonu goril a v březnu do Indonéské džungle. Setkání probíhají v sobotu vždy od 10.00. V každém pavilonu bude umístěn informační stánek, kde se dozvíte zajímavosti o zvířecích obyvatelích daných expozic, připraveny jsou hry pro děti a vše pokaždé vyvrcholí ve 14. hodin setkáním s chovatelem či s hostem anebo vyhlášení soutěže. V Africkém domě bude tuto sobotu ve 14.00 chovatelka Bára všem zájemcům představovat žirafy, konkrétně hlavně Dianu, která slaví 16. narozeniny.

Neděle bude i v Zoo Praha tradičně tříkrálová. Pouť Tří králů začne v 10.00 u Vzdělávacího centra a potrvá do 15.00. Tři králové projdou celou zahradou, na dveře napíšou tradiční písmena K†M†B† a dětem budou rozdávat dárečky. Pokud chcete mít jistotu, že Tři krále v neděli v zoo potkáte, zapamatujte si čas 12.30 – to budou Tři králové krmit velbloudy. Máme pro ně připravenou mrkev, některé její kousky určitě budou i z 20 beden mrkve, které mezi dalšími jedlými dárky donesli návštěvníci na Štědrý den.

A když už budete zahradou procházet, nezapomeňte se přijít podívat i na první letošní mládě, kterým je samička ovce kamerunské v Dětské zoo. 

Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaFoto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Výstava sklípkanů je v Zoo Praha už potřetí. Tentokrát je obohacena o nové, některé dosud nepopsané druhy. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V Galerii Gočárovy domy v Zoo Praha je nyní k vidění přes čtyřicet druhů sklípkanů, včetně některých vzácných, dosud nepojmenovaných. Výstava potrvá do 11. srpna 2019.

Výstava velkoformátových fotografií Khalila Baalbakiho mapuje první jízdu nového Toulavého autobusu v Kamerunu. Na terase Vzdělávacího centra Zoo Praha byla výstava umístěna od 3. března do 26. května 2019 a nyní vám nabízíme...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní