V Zoo Praha se rozsvítil vánoční strom a mládě pandy červené dostalo jméno

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  02. 12. 2018


Mládě pandy červené – návštěvníky velmi oblíbený sameček narozený v Zoo Praha v červenci – se jmenuje Flin. Toto jméno v neděli odpoledne slavnostně odhalil kmotr mláděte herec Miroslav Donutil. Ten také, spolu se svou rodinou, pomohl v Zoo Praha rozsvítit vánoční strom.

V neděli k večeru se také v Zoo Praha, za účasti herce Miroslava Donutila s rodinou, rozsvítil vánoční strom. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. V neděli k večeru se také v Zoo Praha, za účasti herce Miroslava Donutila s rodinou, rozsvítil vánoční strom. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

„Já bych Flinovi popřál, aby jako každé mládě se mělo nádherně, což bude mít, protože jeho maminka Wilma bude určitě vzorná a bude se o něho krásně starat; a co mu přát ví než to, že je v pražské zoologické zahradě, která je proslulá svou vynikající péčí,“ uvedl u výběhu pand červených poblíž hlavního vchodu kmotr mláděte Miroslav Donutil.

Křest malé pandy červené však nebyl jedinou významnou událostí dne. K večeru ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek s Miroslavem Donutilem a jeho rodinou v dolní části zoo rozsvítili vánoční strom.

„Přeji všem klidný adventní čas a svátky plné pohody a klidu v kruhu rodiny a přátel - a to včetně přátel zvířecích,“ popřál návštěvníkům u vánočního stromu Miroslav Bobek.

V areálu Zoo Praha je také od víkendu v prodeji Vánoční štěstí – vánoční překvapení s úžasnými dárky z pražské zoo. Zájemci jej mohou zakoupit i prostřednictvím e-shopu.

Mládě pandy červené narozené v Zoo Praha v červenci dostalo jméno Flin. Toto jméno slavnostně odhalil kmotr samečka herec Miroslav Donutil. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.Mládě pandy červené narozené v Zoo Praha v červenci dostalo jméno Flin. Toto jméno slavnostně odhalil kmotr samečka herec Miroslav Donutil. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

K Mezinárodnímu dni žiraf jsme si pro vás v sobotu připravili speciální komentovaná setkání a informační stánek. V 11.30 popřejeme také žirafě Noře k jejím 20. narozeninám. Chybět nebude ani kvíz s žirafí...

První obrázky do soutěže už začaly přicházet. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vyhlásili jsme výtvarnou soutěž pro všechny děti, které baví malovat zvířata. Jen to tentokrát musí být zvířata heraldická. Pro inspiraci si stačí zajít do zoo, doma pak nakreslit zvíře z erbu či znaku a poslat obrázek do zoo....
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní