V Zoo Praha se rozsvítil vánoční strom a mládě pandy červené dostalo jméno

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  02. 12. 2018


Mládě pandy červené – návštěvníky velmi oblíbený sameček narozený v Zoo Praha v červenci – se jmenuje Flin. Toto jméno v neděli odpoledne slavnostně odhalil kmotr mláděte herec Miroslav Donutil. Ten také, spolu se svou rodinou, pomohl v Zoo Praha rozsvítit vánoční strom.

V neděli k večeru se také v Zoo Praha, za účasti herce Miroslava Donutila s rodinou, rozsvítil vánoční strom. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. V neděli k večeru se také v Zoo Praha, za účasti herce Miroslava Donutila s rodinou, rozsvítil vánoční strom. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

„Já bych Flinovi popřál, aby jako každé mládě se mělo nádherně, což bude mít, protože jeho maminka Wilma bude určitě vzorná a bude se o něho krásně starat; a co mu přát ví než to, že je v pražské zoologické zahradě, která je proslulá svou vynikající péčí,“ uvedl u výběhu pand červených poblíž hlavního vchodu kmotr mláděte Miroslav Donutil.

Křest malé pandy červené však nebyl jedinou významnou událostí dne. K večeru ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek s Miroslavem Donutilem a jeho rodinou v dolní části zoo rozsvítili vánoční strom.

„Přeji všem klidný adventní čas a svátky plné pohody a klidu v kruhu rodiny a přátel - a to včetně přátel zvířecích,“ popřál návštěvníkům u vánočního stromu Miroslav Bobek.

V areálu Zoo Praha je také od víkendu v prodeji Vánoční štěstí – vánoční překvapení s úžasnými dárky z pražské zoo. Zájemci jej mohou zakoupit i prostřednictvím e-shopu.

Mládě pandy červené narozené v Zoo Praha v červenci dostalo jméno Flin. Toto jméno slavnostně odhalil kmotr samečka herec Miroslav Donutil. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.Mládě pandy červené narozené v Zoo Praha v červenci dostalo jméno Flin. Toto jméno slavnostně odhalil kmotr samečka herec Miroslav Donutil. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Tuto sobotu v Zoo Praha se v pavilonu Indonéská džungle můžete zúčastnit akce Ohřejte se v zoo. Od 13 hodin pro vás bude nachystané komentované krmení varanů komodských a od 14 hodin se budete moci setkat s...

Prťka odjíždí na Kavkaz! S mladou zubřicí se v neděli 17. března přišli k výběhu rozloučit její kmotři a hvězdy filmu Sněženky a machři Veronika Freimanová a Václav Kopta. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Samice zubra Prťka na konci března odjede do největšího národního parku na Kavkaze. Zoo Praha i tímto způsobem podpoří mezinárodní projekt, který si klade za cíl založit zdravou a životaschopnou populaci zubrů v tomto pohoří,...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní