Víkend hmyzožravců v Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  18. 07. 2018


Tento víkend bude v Zoo Praha zasvěcen všem hmyzožravcům. Podívejte se, jak jim chutná v zoo a ochutnejte hmyz na všechny způsoby i vy. Chybět nebudou ani komentovaná krmení a setkání s hmyzožravými druhy zvířat z kontaktního chovu.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vařit vám bude nejzkušenější kuchař v tomto oboru, Milan Václavík. S organizací Hmyz na talíři popularizuje entomofágii. Při jedinečné show „Hmyzí kuchyně“ si lidé odnesou nejen kulinářský požitek, ale také nezapomenutelný zážitek se vzpomínkou v podobě nesčetně fotografií v telefonu.

Na kontě mají již několik set akcí pro veřejnost, účast na desítkách festivalů, eventových akcí pro firmy a další. Dokonce vydali i knihu s názvem Hmyz na talíři.

PROGRAM:

 • 10.00 – 16.00 Ochutnávky hmyzu na různé způsoby, návštěvníci si budou moci odnést vytištěné recepty
  • Setkání s hmyzožravými druhy zvířat z kontaktního chovu, včetně ukázky jejich krmení                          
  • Informační stanoviště – ukázky rozmanitých druhů hmyzu, zajímavosti z hmyzí říše, hmyz jako alternativní zdroj potravy (před Vzdělávacím centrem)
 • 10.00 ‒ 16.00  Co se peče z cvrččí mouky? Ochutnejte originální tyčinky (Rezervace Bororo)
 • 10.00 ‒ 16.00  Šnekožrouti nejen v pražské zoo (Jedlí plži na velké výstavě achatin) (Galerie Gočár)

 Možnost ochutnat potravu budoucnosti nabízí pražská zoo už poosmé. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Možnost ochutnat potravu budoucnosti nabízí pražská zoo už poosmé. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Tuto sobotu v Zoo Praha se v pavilonu Indonéská džungle můžete zúčastnit akce Ohřejte se v zoo. Od 13 hodin pro vás bude nachystané komentované krmení varanů komodských a od 14 hodin se budete moci setkat s...

Prťka odjíždí na Kavkaz! S mladou zubřicí se v neděli 17. března přišli k výběhu rozloučit její kmotři a hvězdy filmu Sněženky a machři Veronika Freimanová a Václav Kopta. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Samice zubra Prťka na konci března odjede do největšího národního parku na Kavkaze. Zoo Praha i tímto způsobem podpoří mezinárodní projekt, který si klade za cíl založit zdravou a životaschopnou populaci zubrů v tomto pohoří,...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní