Víkend bude patřit ptákům a rodinám

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  10. 05. 2018


Tento víkend budete v zoo poznávat divoce žijící ptáky a jejich zpěv. Neděle bude zoo patřit rodinám a matkám, které zde oslaví svůj svátek. 

Foto: Václav Šilha, Zoo Praha Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Vypravte se s námi tuto sobotu poznávat divoce žijící ptáky a jejich zpěv. Dozvíte se, proč, jak a kam ptáci táhnou a co přinesly výsledky sledování kvakošů, volavek a slípek. Začátek vycházky s průvodcem je v 10.00 hodin u Vzdělávacího centra. U něj také v průběhu dne naleznete informační stánek, ve kterém se seznámíte s ptačími obyvateli zoo.

Neděle bude zoo patřit rodinám a matkám, které zde oslaví svůj svátek. Čeká na vás řada her založených na spolupráci členů rodiny a tematický program pro rodiny v Rezervaci Bororo (vystoupení zvířat v Amfiteátru od 11.30 a 14.30 hodin), kde bude také postaven stánek plný her pro rodiny.

Zajímavý program bude i v Papírně. Zde proběhne pitva sloního trusu a ukázky krmiva pro slony. Odborný výklad začíná v každou celou hodinu od 10.00, poslední proběhne v 17.00. Pokud máte zájem, můžete se objednat na mester@zoopraha.cz do pátku do 16.00 hodin. Program je v ceně vstupného do zoo, zájemci mohou pokračovat ve výrobě sloního papíru za standardní poplatek.

 

12. 5. (SO)       

Den ptačího tahu

  • 10.00 Začátek vycházky s průvodcem (U Vzdělávacího centra)
  • 10.00-16.00  Seznamte se s ptáky v zoo - Informační stánek (U Vzdělávacího centra)       

 

13.5.  (NE)

Den rodin (15.5) a Den matek (13.5.)

  • Den v zoo pro rodiny s celou řadou her založených na spolupráci členů rodiny.
  • Tematický program pro rodiny v Rezervaci Bororo  vystoupení zvířat v 11.30 a 14.30
  • Stánek plný her a soutěží pro rodiny o drobné ceny od 10:00 – 16:00 v Rezervaci Bororo
  • Program na Papírně – pitva sloního trusu, odborný výklad, ukázky krmiva pro slony

Vypravte se s námi tuto sobotu poznávat divoce žijící ptáky a jejich zpěv. Dozvíte se, proč, jak a kam ptáci táhnou a co přinesly výsledky sledování kvakošů, volavek a slípek. 

V sobotu 18. srpna se budeme v zoo věnovat všem zvířatům pocházejících z Asie. Oslavíme s vámi Mezinárodní den orangutanů, poznáte asijská zvířata zblízka a odnesete si tradiční ozdobu – bindi.  

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nadcházející víkend u nás oslaví svůj den hned dva oblíbené druhy. V sobotu nejprve proběhnou oslavy Mezinárodního dne slonů. Těšit se můžete na jejich koupání ve výběhu, předání dárku oslavencům a v Papírně odhalíte...
Přihlášení k newsletteru