Den hlavolamů

Akce v Zoo Praha

Alena Šteffelová  |  11. 10. 2017


Potrapte si v neděli (15. října) své mozkové závity v Zoo Praha. Zajímá vás, jak byste obstáli při řešení hlavolamů našich zvířecích svěřenců? Můžete si to vyzkoušet a dozvíte se také, co všechno zvířata dokážou a jaké jsou hranice jejich možností.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Hlavolamy neřeší pouze lidé ale i zvířata. Zapeklité úlohy obohacují jejich život v zoo o nejrůznější podněty formou tzv. enrichmentu. Vždyť i v přírodě jsou často vystavována zapeklitým situacím, se kterými si musí poradit. Mezi takové situace patří například to, jak se dostat k potravě nebo překonat to či ono, aby se dostali na místo, kam potřebují.

Zručnější návštěvníci si mohou od 10 hodin sami vyrobit hlavolam, který následně předložíme zvířatům a otestujeme ho v akci. Inspiraci můžete nalézt na výstavě námi používaných hlavolamů v Rezervaci Bororo, které si budete moci také vyzkoušet.

 

Program na neděli (15. října)

10.00 – 15.00   Výroba hlavolamů a enrichmentu pro zvířata (Rezervace Bororo; dílny nebudou probíhat v době vystoupení).

12.00 a 14.30    Vystoupení, během kterých budou zvířata řešit hlavolamy (Rezervace Bororo).


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tato sobota bude v Zoo Praha věnována tučňákům Humboldtovým. Od 10 hodin budou přímo před zraky návštěvníků vytvořeny ledové sochy dvou tučňáků v životní velikosti, a to přímo u jejich expozice. V 11 hodin proběhne...

Foto: Václav Šilha, Zoo Praha

Tuto sobotu se v zoo budeme věnovat ledním medvědům. Od 10.00 se bude u Vzdělávacího centra vyrábět více než metrová socha ledního medvíděte ze zmrzlých kvádrů, jejíž výrobu bude doplňovat řada tematických her, které vás...
Přihlášení k newsletteru