Den hlavolamů

Akce v Zoo Praha

Alena Šteffelová  |  11. 10. 2017


Potrapte si v neděli (15. října) své mozkové závity v Zoo Praha. Zajímá vás, jak byste obstáli při řešení hlavolamů našich zvířecích svěřenců? Můžete si to vyzkoušet a dozvíte se také, co všechno zvířata dokážou a jaké jsou hranice jejich možností.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Hlavolamy neřeší pouze lidé ale i zvířata. Zapeklité úlohy obohacují jejich život v zoo o nejrůznější podněty formou tzv. enrichmentu. Vždyť i v přírodě jsou často vystavována zapeklitým situacím, se kterými si musí poradit. Mezi takové situace patří například to, jak se dostat k potravě nebo překonat to či ono, aby se dostali na místo, kam potřebují.

Zručnější návštěvníci si mohou od 10 hodin sami vyrobit hlavolam, který následně předložíme zvířatům a otestujeme ho v akci. Inspiraci můžete nalézt na výstavě námi používaných hlavolamů v Rezervaci Bororo, které si budete moci také vyzkoušet.

 

Program na neděli (15. října)

10.00 – 15.00   Výroba hlavolamů a enrichmentu pro zvířata (Rezervace Bororo; dílny nebudou probíhat v době vystoupení).

12.00 a 14.30    Vystoupení, během kterých budou zvířata řešit hlavolamy (Rezervace Bororo).


Tento víkend bude v Zoo Praha zasvěcen všem hmyzožravcům. Podívejte se, jak jim chutná v zoo a ochutnejte hmyz na všechny způsoby i vy. Chybět nebudou ani komentovaná krmení a setkání s hmyzožravými druhy zvířat z...

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Tuto neděli 15. června proběhne na terase u Vzdělávacího centra prezentace různých druhů živých hadů z kontaktního chovu.
Přihlášení k newsletteru