Po stopách hmyzu a oslava Dne želv v zoo

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  17. 05. 2017


Na netradiční procházku po stopách nejmenších živočichů se mohou návštěvníci pražské zoo vydat v neděli 21. května. Tajemství motýlů či brouků jim poodhalí odborník na entomologii. O dva dny později, tedy v úterý 23. 5., oslaví želvy svůj světový den a letos poprvé dostanou oblíbené melouny. 

Tajemství hmyzu můžete v neděli odhalit v zoo na vycházce s entomologem. Foto: Pavel Krásenský, Zoo Praha. Tajemství hmyzu můžete v neděli odhalit v zoo na vycházce s entomologem. Foto: Pavel Krásenský, Zoo Praha.

Nejen „velká“ zvířata vedou pestrý život. To, že i na těch malých je mnoho zajímavého, ukáže návštěvníkům pražské zoologické zahrady v neděli 21. května entomolog, který si pro ně připravil vycházku s výkladem. Během ní se zájemci seznámí nejen s řadou druhů motýlů, brouků či vážek, ale zjistí, že mnohá tajemství se ukrývají třeba pod kameny či za kůrou stromů. Rozmanitá příroda v trojské zoo je domovem mnoha unikátních druhů bezobratlých živočichů, které stojí za to poznat. Sraz na exkurzi je v 10 hodin za turnikety u hlavního vchodu.

Nedělí však zajímavý program v zoo nekončí. Už v úterý 23. 5. proběhne oslava Světového dne želv. Během ní se lidé mohou seznámit nejen s pražskými želvami, ale dozví se také více o problematice ohrožených suchozemských i vodních druhů. Aby se i želvy měly na co těšit, tak letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Komentovaná krmení se uskuteční v 11 a ve 14 hodin a pro zájemce bude od 10 do 16 hodin otevřen informační stánek u Pavilonu velkých želv.

Program v neděli (21. 5.):

  • 10.00 Vycházka s entomologem (sraz za turnikety u hlavního vchodu)

Program v úterý (23. 5.):

  • 10.00 – 16.00 Zajímavosti o želvách u informačního stánku u Pavilonu velkých želv
  • 11.00 a 14.00 Komentovaná krmení velkých želv

Želvy v úterý oslaví svůj světový den a letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaŽelvy v úterý oslaví svůj světový den a letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Lachtan jihoafrický Mamut, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

sobotu 27. května budou lachtanovi Mamutovi dva roky. Pražská zoologická zahrada pro něj připravila narozeninovou oslavu se vším všudy. Oblíbenec návštěvníků dostane hračku i ledovou zmrzlinu a poblahopřát mu přijde také herečka...

Dream night at the zoo neboli Noc snů je mezinárodní akce, do které se po celém světě zapojilo již 282 zoologických zahrad a dalších organizací z 39 zemí po celém světě.
Přihlášení k newsletterueshop-trojskykonik

Poznejte zvířata pražské zoo prostřednictvím stovek nádherných fotografií a krátkých medailonků.

V prodeji v našem e-shopu.