Po stopách hmyzu a oslava Dne želv v zoo

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  17. 05. 2017


Na netradiční procházku po stopách nejmenších živočichů se mohou návštěvníci pražské zoo vydat v neděli 21. května. Tajemství motýlů či brouků jim poodhalí odborník na entomologii. O dva dny později, tedy v úterý 23. 5., oslaví želvy svůj světový den a letos poprvé dostanou oblíbené melouny. 

Tajemství hmyzu můžete v neděli odhalit v zoo na vycházce s entomologem. Foto: Pavel Krásenský, Zoo Praha. Tajemství hmyzu můžete v neděli odhalit v zoo na vycházce s entomologem. Foto: Pavel Krásenský, Zoo Praha.

Nejen „velká“ zvířata vedou pestrý život. To, že i na těch malých je mnoho zajímavého, ukáže návštěvníkům pražské zoologické zahrady v neděli 21. května entomolog, který si pro ně připravil vycházku s výkladem. Během ní se zájemci seznámí nejen s řadou druhů motýlů, brouků či vážek, ale zjistí, že mnohá tajemství se ukrývají třeba pod kameny či za kůrou stromů. Rozmanitá příroda v trojské zoo je domovem mnoha unikátních druhů bezobratlých živočichů, které stojí za to poznat. Sraz na exkurzi je v 10 hodin za turnikety u hlavního vchodu.

Nedělí však zajímavý program v zoo nekončí. Už v úterý 23. 5. proběhne oslava Světového dne želv. Během ní se lidé mohou seznámit nejen s pražskými želvami, ale dozví se také více o problematice ohrožených suchozemských i vodních druhů. Aby se i želvy měly na co těšit, tak letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Komentovaná krmení se uskuteční v 11 a ve 14 hodin a pro zájemce bude od 10 do 16 hodin otevřen informační stánek u Pavilonu velkých želv.

Program v neděli (21. 5.):

  • 10.00 Vycházka s entomologem (sraz za turnikety u hlavního vchodu)

Program v úterý (23. 5.):

  • 10.00 – 16.00 Zajímavosti o želvách u informačního stánku u Pavilonu velkých želv
  • 11.00 a 14.00 Komentovaná krmení velkých želv

Želvy v úterý oslaví svůj světový den a letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Foto: Petr Hamerník, Zoo PrahaŽelvy v úterý oslaví svůj světový den a letos poprvé dostanou své oblíbené melouny. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Želvy jsou oblíbení domácí mazlíčci, a proto pražská zoo pořádá v neděli (19. listopadu) oblíbený cyklus přednášek pro všechny milovníky želv. Dozvíte se například, jak probíhá terapie želvou stepní, nebo jak...

Tento víkend (11. a 12. listopadu) se v Zoo Praha budeme věnovat všem zrakově postiženým a nejen jim. Návštěvníci bez hendikepu mohou s páskou přes oči zažít návštěvu zoo, tak jak ji vnímají ti, co nevidí. Hmatem a čichem budou...
Přihlášení k newsletteru
Seznamte se se zvířaty Zoo Praha prostřednictvím stovek nádherných fotografií a medailonků v novém a rozšířeném vydání oblíbené publikace.

V prodeji v našem e-shopu.