Den rodin a křtiny malého chápana

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  11. 05. 2017


Mezinárodní den rodin, 15. květen, byl ustanoven na valném shromáždění Organizace spojených národů v roce 1994. Zoo Praha se k této akci pravidelně připojuje a pro rodiny s dětmi připravuje doprovodný program v areálu.

Chápan středoamerický, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Chápan středoamerický, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V letošním roce zveme zájemce v neděli 14. května do Vzdělávacího centra, kde si budou moci mezi 10. a 16. hodinou vyzkoušet řadu "rodinných" aktivit. Dokážou krmit mláďata stejně šikovně jako ptáci? A dovedou nakrmit celou lví smečku? Kdo si netroufne na krmení, může si zkusit vysedět vajíčko jako tučňák nebo nosit jelení parohy.

Součástí oslavy budou křtiny malého chápana středoamerického, který se narodil 11. října 2016. Kmotrem mláděte se stane herec Jan Potměšil. Jméno mláděte můžete i Vy podpořit na facebooku Zoo Praha až do pátku 12. 5. do 12 hodin.

Křtiny začnou u expozice chápanů v 11 hodin.

Březnová fotografie malého chápana. Jak moc od té doby povyrostl? Přijďte se podívat v neděli 14. května. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním – stačí si jen vybrat!

Jméno prvorozenému potomku samice Diri vybrali loni chovatelé z téměř dvou tisícovek návrhů veřejnosti. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Každým dnem odvážnější a aktivnější – takový je roční orangutan sumaterský Harapan, nejmladší přírůstek lidoopa v Zoo Praha. Díky svým předkům z divoké přírody je geneticky velkým přínosem pro zachování svého...




Přihlášení k newsletteru