Dny pro nevidomé a slabozraké

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  19. 10. 2016


Většina z nás vnímá svět okolo sebe převážně pomocí zraku, obzvláště v prostředí zoo. Že lze zoo vnímat i bez přičinění zraku se vám pokusíme přiblížit tento víkend a navazující pondělí 22. - 24. října, v pražské zoo.

Šváb, foto: Archiv Zoo Praha Šváb, foto: Archiv Zoo Praha

Pro mnohé je myšlenka návštěvy zoo bez možnosti vidět zvířata naprosto nepředstavitelná. Nevidomí a slabozrací nejsou nejčastějšími návštěvníky zoo a to bychom chtěli minimálně tento nadcházející víkend a pondělí změnit. Zveme proto všechny zrakově postižené do Zoo Praha, kde budou mít ve Vzdělávacím centru nedaleko hlavního vchodu mimořádnou možnost zjistit, jakou srst mají vybrané druhy zvířat, jak vypadají lebky, rohy a parohy a další části zvířat žijících v zoo Praha. Poskytneme všem možnost podržet si hada, ještěra, vyzkoušet, jaké to je, když po vás chodí šváb nebo strašilka.

Vzdělávací centrum bude po všechny dny otevřené od 10 do 16 hodin a bude přístupné všem návštěvníkům. Návštěvníci bez vady zraku jsou pochopitelně vítáni také, dostanou ovšem při vstupu do Vzdělávacího centra roušku přes oči!

Připomínáme, že vstupné do zoo pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P je 150 Kč, doprovod dospělých s průkazkou ZTP/P má vstup volný. Dospělý doprovod dětí s průkazkou ZTP nebo ZTP/P má vstup volný. V pondělí 24. 10. 2016 je vstupné pro důchodce, za 50 Kč, pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P jen za 1 Kč!

Program sobota - pondělí:

  • 10.00 – 16.00 Zoo trochu jinak – výstava přírodnin a kontaktních zvířat
    Vzdělávací centrum u hl. vchodu

Samička luskouna krátkoocasého Šiška. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Seznamte se v sobotu 21. února s tajemnými luskouny! Odhalte, jak žijí, proč patří mezi nejohroženější tvory planety a jak je Zoo Praha pomáhá chránit.

Klokany rudokrké a obrovské (na snímku) čeká valentýnské krmení v 10.30. Průchozí expozice umožní návštěvníkům stanout v bezprostřední blízkosti těchto oblíbených vačnatců. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

O víkendu čekají návštěvníky Zoo Praha hned dvě radostné akce. Láska, námluvy, rozmnožování či nevěra ve světě zvířat: tato témata obsáhnou valentýnská komentovaná krmení a setkání. V sobotu tak nejen zamilované páry...




Přihlášení k newsletteru