Světový den hadů

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  13. 07. 2016


Oslavte světový den hadů v sobotu 16. července v Zoo Praha. Seznamte se s hady úplně zblízka, poznejte, o jak úžasná zvířata se jedná, překonejte svůj strach a zbavte se jednou provždy zbytečné fobie.

Děti se hadů bojí o hodně méně než dospělí. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Děti se hadů bojí o hodně méně než dospělí. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Osobní setkání s hadem je tím nejlepším způsobem, jak oslavit jejich světový den a připomenout si, že se jedná často o ohrožená zvířata, která zaslouží naši pozornost. 

Spousta lidí má o hadech zkreslené představy. Tou nejrozšířenější je představa o jejich slizkém povrchu těla. Ve skutečnosti jsou hadi pokryti suchými šupinami, které jsou ale většinou natolik hladké a lesklé, že vytvářejí dojem vlhkého povrchu.

V sobotu 16. července se o tom budete moci přesvědčit sami na vlastní kůži. Zveme totiž do zoo všechny, kteří mají z hadů strach a chtěli by se svého strachu zbavit. Celý den bude u Vzdělávacího centra probíhat workshop, ve kterém vás odborní průvodci seznámí s hady od A po Z. A abychom nezůstali pouze u teorie, tak se s některými hady budete moci seznámit osobně a dokonce si na ně sáhnout.

Zveme vás také na unikátní komentovanou prohlídku plazího Terária (v areálu Bororo) s kurátorem plazů Petrem Velenským. Tento známý odborník zcela výjimečně některá terária před návštěvníky otevře a jejich plazí obyvatele představí. Prohlídka Terária začne v 10:30 – sraz zájemců před vstupem do Terária. 

Program:

 • 10.00 – 16.00 Hadí workshop – vše o hadech
  Vzdělávací centrum
 • 10.30 Komentovaná prohlídka Terária s kurátorem Petrem Velenským
  Terárium v areálu Bororo
 • 11.00 – 16.00 Zbavte se strachu a seznamte se s hadem (každou celou hodinu)

Před Vzdělávacím centrem se vám představí had, na kterého si budete moci sáhnout.


Při prozkoumávání voňavých kousků dřeva zapojí sloni čich i hmat. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na závěr týdne, v němž jsme si připomněli Mezinárodní den nevidomých, chystáme tradiční akci nazvanou Zoo všemi smysly. V neděli 17. listopadu mezi 10.00 a 16.00 bude ve Vzdělávacím centru otevřena výstava, která...

Zoo Praha v sobotu slavnostně zahájila stavbu nového Pavilonu goril, a to za přítomnosti vzácných hosta. Zleva na fotografii: herci Petr Štěpánek a Zlata Adamovská, zástupce architektonické a projekční kancelář ABM architekti s. r. o. Petr Bouřil, herečka Iva Janžurová, náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček a ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Zoo Praha v sobotu slavnostně zahájila stavbu nového Pavilonu goril, a to za přítomnosti vzácných hostů – například herců Ivy Janžurové, Zlaty Adamovské a Petra Štěpánka.  V rámci oslav také odhalili dvě dřevěné...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní