Světový den hadů

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  13. 07. 2016


Oslavte světový den hadů v sobotu 16. července v Zoo Praha. Seznamte se s hady úplně zblízka, poznejte, o jak úžasná zvířata se jedná, překonejte svůj strach a zbavte se jednou provždy zbytečné fobie.

Děti se hadů bojí o hodně méně než dospělí. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Děti se hadů bojí o hodně méně než dospělí. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Osobní setkání s hadem je tím nejlepším způsobem, jak oslavit jejich světový den a připomenout si, že se jedná často o ohrožená zvířata, která zaslouží naši pozornost. 

Spousta lidí má o hadech zkreslené představy. Tou nejrozšířenější je představa o jejich slizkém povrchu těla. Ve skutečnosti jsou hadi pokryti suchými šupinami, které jsou ale většinou natolik hladké a lesklé, že vytvářejí dojem vlhkého povrchu.

V sobotu 16. července se o tom budete moci přesvědčit sami na vlastní kůži. Zveme totiž do zoo všechny, kteří mají z hadů strach a chtěli by se svého strachu zbavit. Celý den bude u Vzdělávacího centra probíhat workshop, ve kterém vás odborní průvodci seznámí s hady od A po Z. A abychom nezůstali pouze u teorie, tak se s některými hady budete moci seznámit osobně a dokonce si na ně sáhnout.

Zveme vás také na unikátní komentovanou prohlídku plazího Terária (v areálu Bororo) s kurátorem plazů Petrem Velenským. Tento známý odborník zcela výjimečně některá terária před návštěvníky otevře a jejich plazí obyvatele představí. Prohlídka Terária začne v 10:30 – sraz zájemců před vstupem do Terária. 

Program:

 • 10.00 – 16.00 Hadí workshop – vše o hadech
  Vzdělávací centrum
 • 10.30 Komentovaná prohlídka Terária s kurátorem Petrem Velenským
  Terárium v areálu Bororo
 • 11.00 – 16.00 Zbavte se strachu a seznamte se s hadem (každou celou hodinu)

Před Vzdělávacím centrem se vám představí had, na kterého si budete moci sáhnout.


Ohlédnutí za Rodinným ekoklubem v zoo Praha. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Jedinečný projekt Rodinný ekoklub Zoo Praha vznikl s podporou grantu Světové asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) již v roce 2018.

Při oslavách Světového dne slonů v Zoo Praha na návštěvníky čeká bohatý program s celou sloní rodinou. Nebude chybět koupání slonic a také předání dárku v podobě nového enrichmentového prvku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních samiček. V plánu je mimo jiné koupání slonic Gulab a Shanti a také předání...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní