Návrat divokých koní

Návrat divokých koní

Pražská zoo sehrává dlouhodobě klíčovou roli v záchraně ohrožených koní Převalského ve volné přírodě. V posledních letech však své úsilí ještě znásobila, když jako jediná zoo světa uskutečnila ve spolupráci s Armádou ČR již čtyři transporty posledních divokých koní do mongolských stepí. Patnáct převaláků se tak navrátilo do země svých předků a posílilo tamní stáda volně žijících koní.

Legendární klisna Zeta, která byla v první skupině koní Převalského přepravených z České republiky do Mongolska, včera přivedla na svět své desáté hříbě. Zoo Praha to sdělil ředitel zvláště chráněné oblasti Gobi B...

Všechny čtyři klisny přepravené v roce 2012 ze Zoo Praha do zvláště chráněné oblasti Gobi B jsou podle všeho březí. V očekávání je pravděpodobně také jedna z klisen přivezených o rok později. Zoo Praha to sdělil ředitel Gobi...


Pomáhejte s námi

Podpořit návrat koní Převalského do jejich pradávné vlasti můžete i Vy, a to například návštěvou zoo (z každé návštěvy zoo putují dvě koruny na naše speciální sbírkové konto), nákupem vybraných suvenýrů v areálu zoo, převodem libovolné částky na sbírku Pomáháme jim přežít nebo zasláním dárcovské dms. Cena jedné dms je 30 Kč, na projekt přispějete 28,50 Kč. Pokud využijete roční variantu dms, 30 Kč se bude se z vašeho účtu odečítat každý měsíc automaticky po dobu jednoho roku.

 

Sbírkové konto Pomáháme jim přežít č. ú. 43 - 680 466 0247 / 0100
DMS OHROZENEDRUHY jednorázovou DMS v tomto tvaru zašlete na číslo 87 777
DMS ROK OHROZENEDRUHY roční DMS v tomto tvaru zašlete na číslo 87 777

 

Podpořte in-situ projekty Zoo Praha nákupem v našem E-shopu!

 

Klisna Greta online

Pětiletá klisna Greta pochází z belgického Han-sur-Lesse. Pro její světle zbarvenou srst si ji v Mongolsku překřtili jménem Tsagaanaa, které znamená „světlá“, „bílá“. Do Mongolska byla převezena v červenci 2012 a 11. 6. 2013 byla spolu s ostatními klisnami a hřebcem Erkhesem, narozeným v Gobi B, vypuštěna z aklimatizační ohrady do volné přírody. Stádo se od vypuštění pohybuje v přísně chráněné oblasti národního parku Gobi B, západně od Tachin Talu, kde se nachází stanice strážců parku a aklimatizační ohrada.

Partneři projektu

Projekt "Návrat divokých koní" podporují nebo v minulých letech podpořili:

  • Česká rozvojová agentura
  • International Takhi Group
  • World Association of Zoos and Aquariums (WAZA)
  • Ministerstvo životního prostředí
  • NOWACO
  • Komerční banka
  • 24. základna dopravního letectva Praha Kbely

Pomáhejte jim přežít spolu s námi!

Zakupte si některý z dárkových předmětů s logem pomáháme jim přežít v e-shopu Zoo Praha. Část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.