Návrat divokých koní

Návrat divokých koní

Pražská zoo sehrává dlouhodobě klíčovou roli v záchraně ohrožených koní Převalského ve volné přírodě. V posledních letech však své úsilí ještě znásobila, když jako jediná zoo světa uskutečnila ve spolupráci s Armádou ČR již čtyři transporty posledních divokých koní do mongolských stepí. Patnáct převaláků se tak navrátilo do země svých předků a posílilo tamní stáda volně žijících koní.

Legendární klisna Zeta, která byla v první skupině koní Převalského přepravených z České republiky do Mongolska, včera přivedla na svět své desáté hříbě. Zoo Praha to sdělil ředitel zvláště chráněné oblasti Gobi B...

Všechny čtyři klisny přepravené v roce 2012 ze Zoo Praha do zvláště chráněné oblasti Gobi B jsou podle všeho březí. V očekávání je pravděpodobně také jedna z klisen přivezených o rok později. Zoo Praha to sdělil ředitel Gobi...


Pomáhejte s námi

Podpořit návrat koní Převalského do jejich pradávné vlasti můžete i Vy, a to například návštěvou zoo (z každé návštěvy zoo putují dvě koruny na naše speciální sbírkové konto), nákupem vybraných suvenýrů v areálu zoo, zasláním dárcovské sms (přispějete 28,50 Kč, cena jedné dms je 30 Kč), nebo převodem libovolné částky na sbírkové konto Návrat divokých koní.

 

POMÁHÁME JIM PŘEŽÍT č. ú. 43 - 680 466 0247 / 0100
DMS PREVALACIMONGOLSKO SMS v tomto formátu zašlete na číslo 87 777
SBÍRKOVÉ KONTO NÁVRAT DIVOKÝCH KONÍ č. ú. 107 – 475 684 0227 / 0100

 

Podpořte in-situ projekty Zoo Praha nákupem v našem E-shopu!

 

Klisna Greta online

Pětiletá klisna Greta pochází z belgického Han-sur-Lesse. Pro její světle zbarvenou srst si ji v Mongolsku překřtili jménem Tsagaanaa, které znamená „světlá“, „bílá“. Do Mongolska byla převezena v červenci 2012 a 11. 6. 2013 byla spolu s ostatními klisnami a hřebcem Erkhesem, narozeným v Gobi B, vypuštěna z aklimatizační ohrady do volné přírody. Stádo se od vypuštění pohybuje v přísně chráněné oblasti národního parku Gobi B, západně od Tachin Talu, kde se nachází stanice strážců parku a aklimatizační ohrada.

Partneři projektu

Projekt "Návrat divokých koní" podporují nebo v minulých letech podpořili:

  • Česká rozvojová agentura
  • International Takhi Group
  • World Association of Zoos and Aquariums (WAZA)
  • Ministerstvo životního prostředí
  • NOWACO
  • Komerční banka
  • 24. základna dopravního letectva Praha Kbely

Pomáhejte jim přežít spolu s námi!

Zakupte si některý z dárkových předmětů s logem pomáháme jim přežít v e-shopu Zoo Praha. Část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.