Návrat divokých koní

Návrat divokých koní

Pražská zoo sehrává dlouhodobě klíčovou roli v záchraně ohrožených koní Převalského ve volné přírodě. V posledních letech však své úsilí ještě znásobila, když jako jediná zoo světa uskutečnila ve spolupráci s Armádou ČR již tři transporty posledních divokých koní do mongolských stepí. Patnáct převaláků se tak navrátilo do země svých předků a posílilo tamní stáda volně žijících koní.

Před deseti lety byla u vstupu do národního parku Chustaj Nurú celá nástěnka věnovaná návštěvě Julie Roberts. Dnes už je na stejných místech jenom jedna její fotografie a kolem ní mnoho dalších snímků řady jiných význačných...

Příště si musíme vzít rukavice. A péřovky. A taky oteplovačky.
Pomáhejte s námi

Zašlete finanční příspěvek na speciální sbírkové konto Návrat divokých koní – č.ú.: 107-4756840227/0100.

Využijte dárcovské sms! Zašlete textovou zprávu ve tvaru dms prevalacimongolsko na číslo 87 777 a přispějete tak 28,50 kč na projekty Zoo Praha. Cena jedné dms je 30 kč.

Klisna Greta online

Pětiletá klisna Greta pochází z belgického Han-sur-Lesse. Pro její světle zbarvenou srst si ji v Mongolsku překřtili jménem Tsagaanaa, které znamená „světlá“, „bílá“. Do Mongolska byla převezena v červenci 2012 a 11. 6. 2013 byla spolu s ostatními klisnami a hřebcem Erkhesem, narozeným v Gobi B, vypuštěna z aklimatizační ohrady do volné přírody. Stádo se od vypuštění pohybuje v přísně chráněné oblasti národního parku Gobi B, západně od Tachin Talu, kde se nachází stanice strážců parku a aklimatizační ohrada.

Partneři projektu

Projekt "Návrat divokých koní" podporují nebo v minulých letech podpořili:

  • Česká rozvojová agentura
  • International Takhi Group
  • World Association of Zoos and Aquariums (WAZA)
  • Ministerstvo životního prostředí
  • NOWACO
  • Komerční banka
  • 24. základna dopravního letectva Praha Kbely

Pomáhejte jim přežít spolu s námi!

Zakupte si některý z dárkových předmětů s logem pomáháme jim přežít v e-shopu Zoo Praha. Část z výtěžku triček, hrnečků, knížek, cd či dvd je určen na ochranářské projekty.