Příměstské tábory v Zoo Praha

Příměstské tábory


Vážení příznivci a přátelé Zoo Praha, pro nadcházející letní prázdniny jsme pro Vás připravili zcela novou nabídku příměstských táborů, které jistě potěší všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Na co se můžete během táborů těšit? *

Na děti čeká bohatý program plný her, zábavy a poučení. Účastníci táborů se dozvědí mnoho informací ze zoologie, chovatelství, ochrany přírody či ekologie a prakticky si vyzkouší práci krmivářů, chovatelů i kurátorů zvířat. Chybět nebudou ani návštěvy rozličných zázemí či setkání s odborníky na slovo vzatými! Program tábora jistě zaujme i skalní fanoušky Zoo Praha, kteří se seznámí s historií a vývojem naší zoo i s tím, jak funguje její provoz a kdo všechno v ní pracuje. Důležitým bodem programu bude také povídání o  poslání nejmodernějších zoologických zahrad dnešní doby a o projektech na záchranu ohrožených druhů, které Zoo Praha realizuje. Věnovat se přitom nebudeme pouze zvířatům v expozicích, ale posvítíme si i na divokou přírodu v Zoo Praha, například na užovky podplamaté, ještěrky zelené či na obyvatele našich hmyzích hotelů.  Děti se také zúčastní speciálního workshopu na výrobu sloního papíru a zjistí, jak správně učit zvířata metodou pozitivního tréninku či jak vyrobit hračky pro své domácí mazlíčky. V areálu Zoo Praha čeká na účastníky táborů nejen množství pavilonů a venkovních expozic, ale také zázemí Vzdělávacího centra, hřiště, či Piknikové louky, jíž děti využijí na nejrůznější pohybové aktivity.

Všechna témata přiblížíme dětem hravou a zábavnou formou, prostřednictvím soutěží, kvízů a vycházek za zvířaty ze všech koutů světa. Naším cílem je probouzet v dětech zdravou soutěživost, ale i prohlubovat schopnost jejich kolektivní spolupráce. Lektory tábora budou zkušení pracovníci ze Zoo Praha, kteří mají bohaté zkušenosti s vedením zooškol či zookroužků.

Tábory jsou rozčleněny na dvě kategorie, odpovídající nárokům a potřebám dětí odlišného věku. Část turnusů tak věnujeme mladší věkové kategorii dětí od 8 do 11 let, druhou část pak starším dětem ve věku od 12 do 15 let. Tábory jsou pětidenní a probíhají od pondělí do pátku. Program začíná vždy v 8.30 a trvá až do 16.00.

Cena za tábor je 4500,- Kč. Poplatek zahrnuje vstupné do areálu zahrady po celou dobu trvání tábora, obědy, pitný režim, veškerý potřebný materiál na hry a další aktivity, certifikát účastníka, řadu tematických odměn a další náklady spojené s programem a jeho realizací. Plnou cenu tábora je nutno zaplatit on-line platební kartou během podání elektronické přihlášky. Týden před začátkem každého turnusu budou rodičům zaslány podrobné pokyny.

Termíny táborů:

Všechny termíny příměstských táborů jsou pro letošní rok již plně obsazeny. Děkujeme za pochopení.

 •   6. – 10. 7. 2020 - 2 skupiny po 20 účastnících, určeno primárně pro děti od 8 do 11 let
 • 20. – 24. 7. 2020 - 2 skupiny po 20 účastnících, určeno primárně pro děti od 12 do 15 let
 • 27. – 31. 7. 2020 - 2 skupiny po 20 účastnících, určeno primárně pro děti od 8 do 11 let
 • 10. – 14. 8. 2020 - 2 skupiny po 20 účastnících, určeno primárně pro děti od 12 do 15 let
 • 17. – 21. 8. 2020 - 2 skupiny po 20 účastnících, určeno primárně pro děti od 8 do 11 let
 • 24. – 28. 8. 2020 - 2 skupiny po 20 účastnících, určeno primárně pro děti od 12 do 15 let

Příměstské tábory se budou řídit aktuálními platnými bezpečnostními a hygienickými pokyny. Průběžně sledujeme veškerá nařízení, která jednotlivá ministerstva vydávají, abychom plnili všechny hygienické standardy a minimalizovali tak riziko možného přenosu onemocnění.

V případě dotazů se obracejte na tabory@zoopraha.cz nebo na telefon 296 112 116.

Těšíme se na všechny účastníky a doufáme, že společně s Vámi budeme moci prožít léto plné zážitků v Zoo Praha!

* Program tábora může být pozměněn v návaznosti na aktuální bezpečnostní opatření.


ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní