Příměstské tábory v Zoo Praha

Příměstské tábory


Příměstské tábory, které jistě potěší všechny malé nadšené biology a milovníky zvířat.

Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha

V letošním roce máme úspěšně za sebou již dva turnusy jarních příměstských táborů. Na letní prázdniny pak připravujeme dalších 6 turnusů.

LETNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY V ZOO PRAHA

Vážení rodiče,
děkujeme za enormní zájem o letní příměstské tábory v Zoo Praha. Kapacita pro rok 2022 byla po patnácti minutách od spuštění přihlašování zcela naplněna. V současnou chvíli tedy přihlášení již není možné. Děkujeme za pochopení.

Termíny letních příměstských táborů:

  • 11. – 15. 7. 2022 - 2 skupiny po 20 účastnících, pro děti od 8 do 11 let
  • 18. – 22. 7. 2022 - 2 skupiny po 20 účastnících, pro děti od 12 do 15 let
  • 25. – 29. 7. 2022 - 2 skupiny po 20 účastnících, pro děti od 8 do 11 let
  •   8. – 12. 8. 2022 - 2 skupiny po 20 účastnících, pro děti od 12 do 15 let
  • 15. – 19. 8. 2022 - 2 skupiny po 20 účastnících, pro děti od 8 do 11 let
  • 22. – 26. 8. 2022 - 2 skupiny po 20 účastnících, pro děti od 12 do 15 let

Na co se můžete během táborů těšit? *

Během letních táborů se více dopodrobna podíváme na to, co všechno stojí za fungováním zoo a na jednotlivé důležité aspekty jejího chodu. Účastníci táborů získají mnoho informací ze zoologie, chovatelství, ochrany přírody či ekologie. Prakticky si vyzkouší práci krmivářů, chovatelů, či se dozví, jak je důležité starat se o pohodlí a životní úroveň zvířat chovaných v zoo. Nebudou chybět tematické a pohybové hry, ani kreativní aktivity.

Upozorňujeme, že ačkoli se témata a dílčí části programu letních táborů každý rok mění, určité spektrum činností a návštěv zázemí je vždy obdobné.
Každé dítě se může zúčastnit pouze jednoho z vypsaných termínů na dané prázdniny.

 

 

Praktické informace:
V areálu Zoo Praha čeká na účastníky táborů nejen množství pavilonů a venkovních expozic, ale také zázemí Vzdělávacího centra, hřiště, či Piknikové louky, jíž děti využijí na nejrůznější pohybové aktivity.

Všechna témata přiblížíme dětem hravou a zábavnou formou, prostřednictvím soutěží, kvízů a vycházek za zvířaty ze všech koutů světa. Naším cílem je probouzet v dětech zdravou soutěživost, ale i prohlubovat schopnost jejich kolektivní spolupráce. Lektory tábora budou zkušení pracovníci ze Zoo Praha, kteří mají bohaté zkušenosti s vedením zooškol, táborů či zookroužků.

Tábory jsou rozčleněny na dvě kategorie, odpovídající nárokům a potřebám dětí odlišného věku. Část turnusů tak věnujeme mladší věkové kategorii dětí od 8 do 11 let, druhou část pak starším dětem ve věku od 12 do 15 let. Tábory jsou pětidenní a probíhají od pondělí do pátku. Program začíná vždy v 8.30 a trvá až do 16.00.

Cena za tábor je 4500,- Kč. Poplatek zahrnuje vstupné do areálu zahrady po celou dobu trvání tábora, obědy, pitný režim, veškerý potřebný materiál na hry a další aktivity, certifikát účastníka, řadu tematických odměn a další náklady spojené s programem a jeho realizací. Plnou cenu tábora je nutno zaplatit on-line platební kartou během podání elektronické přihlášky, odhlášení z tábora podléhá stanoveným storno poplatkům. Týden před začátkem každého turnusu budou rodičům zaslány podrobné pokyny.

Příměstské tábory se budou řídit aktuálními platnými bezpečnostními a hygienickými pokyny. Průběžně sledujeme veškerá nařízení, která jednotlivá ministerstva vydávají, abychom plnili všechny hygienické standardy a minimalizovali tak riziko možného přenosu onemocnění. V případě zrušení konání táborů ze strany organizátora bude vrácena plná cena uhrazená za přihlášení. Vzhledem k epidemiologické situaci je možné, že v rámci programu tábora nebudou probíhat návštěvy zázemí u zvířat či setkání s chovateli.

S případnými dotazy se obracejte na tabory@zoopraha.cz nebo na telefon 296 112 116.

Těšíme se na všechny účastníky a doufáme, že společně s Vámi budeme moci prožít prázdniny plné zážitků v Zoo Praha!

* Konání a program tábora mohou být pozměněny, či zrušeny v návaznosti na aktuální bezpečnostní opatření.

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY