Nový pavilon goril

Nový pavilon goril


POMOZTE NÁM PŘESTĚHOVAT PRAŽSKOU GORILÍ RODINU TAM, KAM NA NI VLTAVA NEMŮŽE! JAK NA TO?

Vizualizace projektu. Pohled do interiéru expozice od vstupu do pavilonu. Zdroj: Zoo Praha Vizualizace projektu. Pohled do interiéru expozice od vstupu do pavilonu. Zdroj: Zoo Praha

POŠLETE DÁRCOVSKOU SMS!

Zasláním dárcovské SMS (tzv. DMS) na číslo 87 777. Cena jednorázové DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, na výstavbu nového pavilonu goril přispějete částkou 29, 59 nebo 89 Kč. Využít můžete také variantu trvalého příkazu (každý měsíc se vámi zvolená částka automaticky zašle na konto Zoo Praha), a to na všechny uvedené částky. Pro zrušení trvalého příkazu zašlete SMS ve tvaru STOP ZOO PRAHA  na číslo 87 777. 

ProjektText jednorázové DMSText trvalého příkazu
POVODEŇ 2013/NOVÝ PAVILON GORIL DMS ZOO PRAHA 30
DMS ZOO PRAHA 60
DMS ZOO PRAHA 90
DMS TRV ZOO PRAHA 30
DMS TRV ZOO PRAHA 60
DMS TRV ZOO PRAHA 90

 

PŘISPĚJTE LIBOVOLNOU ČÁSTKOU!

Stavbu nového gorilího domova podpoříte i poukázáním libovolné částky na účet POVODEŇ 2013/NOVÝ PAVILON GORIL.

ČÍSLO ÚČTU

3070207/0100

Dar je daňově odečitatelnou položkou a na přání vám rádi vystavíme potvrzení pro finanční úřad.

 

DĚKUJEME VÁM!

PROČ PAVILON STAVÍME?

V roce 2013 čelila Zoo Praha již druhé ničivé povodni v novém miléniu. I díky Vaší pomoci se nám podařilo v rekordním čase obnovit v zoo běžný provoz. Ještě jednou Vám za vše velmi děkujeme!

Hrozba další velké – stoleté či dokonce pětisetleté – vody, proti které nepomohou ani plánovaná opatření, však nad zoo visí neustále. A spolu s ní i nebezpečí, že povodeň opět zaplaví i stávající pavilon goril, který se nachází v jejím nejnižším místě. Přemisťování do protipovodňové věže pavilonu je pro lidoopy velmi stresující, jejich případná evakuace by pak byla spojena s obrovskými riziky. Další velká povodeň by tak pravděpodobně znamenala, že bychom museli od chovu našich nejoblíbenějších a nejpopulárnějších zvířat upustit.

To pro nás však samozřejmě nepřichází v úvahu!!

Našim gorilám se proto chystáme stavět nový pavilon tam, kam se na ně velká voda nedostane. Mimo záplavovou zónu. Vítěze architektonické soutěže již známe. Potřebná povolení právě získáváme. Jen začít stavět, řeklo by se… Nový pavilon goril představujeme v článku po kliknutí ZDE.

Stavba nového domova pro Richarda a jeho rodinu však kromě velkého úsilí bude stát i nemalé peníze. Budeme Vám proto velmi vděčni, pokud se rozhodnete na stavbu nového pavilonu přispět. I malý příspěvek pomůže gorilám bydlet už napořád v suchu!

Děkujeme Vám! Bez Vaší pomoci bychom se – ani tentokrát – neobešli.

Kdo je kdo v pražské gorilí rodině

3070207/0100


Skoro se to zdá předčasné s ohledem na aktuální počasí a teploty, které v Česku panují, ale i tak se první z kvakošů s vysílačkou (NH2) vydal na cestu ze Zoo Praha do zimoviště. Konkrétně si to zamířil k ústí řeky Ombrone v Itálii.

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Přihlášení k newsletteruV zájmu zajištění bezpečného chovu goril, plánuje Zoo Praha postavit gorilám nový pavilon mimo zónu ohroženou povodněmi. Stavba bude vybudována na pozemcích zoologické zahrady určených k jejímu rozvoji a byla důsledně navržena tak, aby nenarušovala krajinný ráz celé lokality.ZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní