Kvízová stezka v Zoo Praha zpestří dětem prázdniny

Akce v Zoo Praha

Zoo Praha  |  17. 02. 2014


Jarní prázdniny v pražské zoo se nesou v duchu poznávání zvířat z polárních oblastí a jejich ohrožení. Po celé dva týdny mohou děti i dospělí soutěžit v tematické vědomostní stezce, která je součástí osvětové kampaně Od pólu k pólu.

Ikonou kvízové stezky a kampaně Od pólu k pólu se stal lední medvěd, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Ikonou kvízové stezky a kampaně Od pólu k pólu se stal lední medvěd, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

www.poletopolecampaign.orgwww.poletopolecampaign.orgPražská zoo připravila v době jarních prázdnin kvízovou stezku pro děti i dospělé, jejímž cílem je představit problematiku ohrožení polárních oblastí a zvířat žijící na sever a na jih od polárního kruhu. Připojuje se tím ke globální kampani s názvem Pole to Pole, kterou vyhlásila pro rok 2014 Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA).

„Zábavnou formou se snažíme vysvětlit poměrně složité téma, jakým jsou klimatické změny, globální oteplování a jejich dopad na celou planetu. Věříme, že lepší poznání života polárních zvířat i jejich ohrožení mohou každého z nás inspirovat k tomu, abychom změnili své každodenní návyky a začali se k přírodě chovat zodpovědně,“ vysvětluje Martin Smrček, vedoucí Oddělení programu a obsahu.

Po celé dva týdny mohou zájemci absolvovat vzdělávací stezku o ceny ze Zoo Praha. Prostřednictvím deseti otázek rozmístěných u expozic polárních obyvatel zahrady se návštěvníci dozvědí mnoho zajímavostí o problematice ohrožení pólů a tamějších živočichů. „Hrací tikety jsou po celou dobu k dostání u hlavního vchodu do zoo, vyplněné se odevzdávají do speciální schránky u hlavního východu,“ upřesňuje Martin Smrček.

Vyvrcholením prvního prázdninového týdne se stane nedělní akce se stejnojmenným názvem Od pólu k pólu, v rámci které se děti dozví více o životě nejznámějších ikon Arktidy – ledních medvědů. Zároveň budou moci navštívit speciální Polární centrum s dobrodružnými hrami a světem polárních rekordů, které představí fascinující schopnosti a dovednosti zvířat Arktidy a Antarktidy, ale i způsoby šetření energie a třídění odpadu a další možnosti, jak se zapojit do ochrany polární přírody. Polární centrum vyroste v blízkosti výběhu ledních medvědů a bude otevřené pouze v neděli 23. února od 10 do 15 hodin. 

Program dne Od pólu k pólu:

11.00 - Komentované krmení tučňáků

13.30 - Cvičení lachtanů

14.30 - Překvapení u ledních medvědů

V pondělí 3. března 2014 vyhlásíme 5 nejlepších řešitelů, kteří získají dárky ze Zoo Praha.

Otázky zoostezky najdete u venkovního bazénu lachtanů (1), v jeskyni u lachtanů (2), v Pavilonu tučňáků (3), u venkovního bazénu tučňáků (4), u orlů bělohlavých (5), u velkého výběhu ledních medvědů (6), u malého výběhu ledních medvědů (7), u vlků eurasijských (8), u sobů karelských (9), u sovice sněžní (10).

Zoostezka ukázkaZoostezka ukázka


Khomiin Tal, 2019-06-30 ● Miroslav Bobek ● Canon EOS 5D Mark III, Canon EF 100–400 mm + extender1.4x, ISO 1250, f/9, 1/1250 s

Zoo Praha má významnou zásluhu na záchraně koně Převalského před vyhubením i na jeho pozdějším návratu do jeho původní vlasti. Touto on-line výstavou se s vámi chceme podělit o pocit zadostiučinění, které prožíváme při...

Vedle plodů uvítáme i suché pečivo. Ilustrační foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nabízíte nám nejrůznější formy pomoci, mezi nimi i to, že nám darujete jablka, žaludy, kaštany a další plody pro naše zvířata. Moc děkujeme! Budeme vám za ně vděčni.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní