Za vysvědčení do Zoo Praha

Akce v Zoo Praha

Alena Maděrová  |  28. 06. 2022


Konec školního roku i začátek toho příštího oslaví dětští návštěvníci v Zoo Praha. Již tento čtvrtek budou mít děti do patnácti let s jedničkou z přírodovědných předmětů vstup za 1 Kč.

 Tento čtvrtek v Zoo Praha proběhne akce s názvem Za vysvědčení do zoo. Součástí programu budou speciální vycházky, během kterých budou děti pátrat po volně žijících zvířatech v areálu zoologické zahrady. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha Tento čtvrtek v Zoo Praha proběhne akce s názvem Za vysvědčení do zoo. Součástí programu budou speciální vycházky, během kterých budou děti pátrat po volně žijících zvířatech v areálu zoologické zahrady. Foto Tereza Mrhálková, Zoo Praha

Připraveny jsou pro ně nejen zábavně vzdělávací programy, ale i naučné pátrací prohlídky, při kterých se s průvodci vydají po stopě volně žijících živočichů v areálu zoo. Ani ti s horšími známkami si však nemusí zoufat – první zářijový den navštíví pražskou zoo za symbolické vstupné všechny děti.

Program na čtvrtek 30. června

 • 12.00, 13.00 a 14.00 začátek prohlídek – pátrání po volně žijících ptácích, savcích, plazech, obojživelnících i hmyzu v areálu Zoo Praha

 • 10.00 – 16.00 doprovodný program u Vzdělávacího centra
  - Poznejte ikonické zástupce fauny České republiky
  - Zjistěte, jakou nezastupitelnou úlohu hraje v ekosystémech hmyz
  - Objevte způsoby, jak podpořit ochranu ohrožených druhů živočichů ČR
  - Anketa o nejoblíbenější zvíře ČR
  - Kreativní dílna pro nejmenší

Více informací naleznete na webových stránkách ZDE. Program na 1. září 2022 bude ještě upřesněn, vstup v tento den bude pro všechny děti do patnácti let za symbolickou 1 Kč.

 

 


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Oslavte s námi Světový den slonů v sobotu 13. srpna (tradičně připadá na 12. 8.) a navštivte unikátní expoziční celek Údolí slonů, kde na Vás dýchne asijská kultura a kde se dozvíte o důležité úloze slonů v přírodě.

Foto: Archiv Zoo Praha

Povodeň v roce 2002 stála život 134 zvířat. Evakuováno bylo celkem 1 029 zvířat a součet škod byl vyčíslen na 232 milionů.
Přihlášení k newsletteru