Za jedničku do zoo a prohlídka zázemí varanů

Ostatní články

27. 06. 2011


Čtvrtek 30. června 2011

Všechny školní děti, které přijdou ve čtvrtek 30. června do Zoo Praha a prokáží se jedničkou z biologie, prvouky, přírodovědy nebo jiného přírodovědného předmětu na aktuálním vysvědčení, budou mít vstup za 1 Kč. Navíc se budou moci zapojit do zábavného programu, v rámci kterého budou hodnotit dovednosti našich zvířat. Své výkony předvedou:

 • v 11.00 nosál Dinďa u expozice nosálů
 • ve 12.00 káně Pedro u expozice lachtanů
 • ve 13.00 lemur Ocásek v expozici lemurů kata
 • ve 13.45 fenka Rozárka u Vzdělávacího centra
 • a ve 14.15 fretky Ricky a Ticky v divadélku Archa
 
Na základě známek získaných od dětí pak zvířata obdrží speciální vysvědčení.
 
Pro děti je též připraven program v rámci Dětského dne Coca-Coly, hlavního partnera pražské zoo. Na šesti stanovištích v areálu budou moci děti soutěžit a získávat razítka, na výherce pak čekají zajímavé ceny. Akce poběží od 10. do 16. hodiny.
 

Mládě varana komodského, foto (c) Petr VelenskýMládě varana komodského, foto (c) Petr VelenskýPoslední školní den budou mít navíc všichni návštěvníci jedinečnou možnost nahlédnout do nového zázemí pro odchov varanů komodských, které vzniklo za Pavilonem kočkovitých šelem. Přestože je chovné zázemí zatím neobydlené, jistě zaujme milovníky nejen „komododráčat“, ale i všech ostatních plazů. Výklad dostanete od těch nejpovolanějších, kurátora plazů a vrchní chovatelky plazů Petra a Nataši Velenských. Nebudou na vás čekat sami, ale v doprovodu živého varana komodského.

Sraz na prohlídku zázemí varanů komodských je ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 u vchodu do Pavilonu kočkovitých šelem. Ve 12.30 v pavilonu velkých želv uvidíte, čím a jak se varani komodští krmí. Svůj apetit vám předvedou mláďata vylíhnutá v říjnu 2009.


Symbolem nynějších požárů v Austrálii se stali koalové. Na tomto snímku mládě, sameček Micky, který byl přijat do ošetřování v Healesville Sanctuary ve státě Victoria. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Díky veřejnosti se na pomoc australské fauně během jednoho měsíce podařilo na sbírkovém kontě Zoo Praha shromáždit už 20 milionů korun! Nyní vám nabízíme fotogalerii ze státu Victoria, kam směřuje první část finanční pomoci...

Dnes, v úterý 11. února, je zoo opět otevřena. Těšíme se na vaši návštěvu!
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní