Za jedničku do zoo a prohlídka zázemí varanů

Ostatní články

27. 06. 2011


Čtvrtek 30. června 2011

Všechny školní děti, které přijdou ve čtvrtek 30. června do Zoo Praha a prokáží se jedničkou z biologie, prvouky, přírodovědy nebo jiného přírodovědného předmětu na aktuálním vysvědčení, budou mít vstup za 1 Kč. Navíc se budou moci zapojit do zábavného programu, v rámci kterého budou hodnotit dovednosti našich zvířat. Své výkony předvedou:

 • v 11.00 nosál Dinďa u expozice nosálů
 • ve 12.00 káně Pedro u expozice lachtanů
 • ve 13.00 lemur Ocásek v expozici lemurů kata
 • ve 13.45 fenka Rozárka u Vzdělávacího centra
 • a ve 14.15 fretky Ricky a Ticky v divadélku Archa
 
Na základě známek získaných od dětí pak zvířata obdrží speciální vysvědčení.
 
Pro děti je též připraven program v rámci Dětského dne Coca-Coly, hlavního partnera pražské zoo. Na šesti stanovištích v areálu budou moci děti soutěžit a získávat razítka, na výherce pak čekají zajímavé ceny. Akce poběží od 10. do 16. hodiny.
 

Mládě varana komodského, foto (c) Petr VelenskýMládě varana komodského, foto (c) Petr VelenskýPoslední školní den budou mít navíc všichni návštěvníci jedinečnou možnost nahlédnout do nového zázemí pro odchov varanů komodských, které vzniklo za Pavilonem kočkovitých šelem. Přestože je chovné zázemí zatím neobydlené, jistě zaujme milovníky nejen „komododráčat“, ale i všech ostatních plazů. Výklad dostanete od těch nejpovolanějších, kurátora plazů a vrchní chovatelky plazů Petra a Nataši Velenských. Nebudou na vás čekat sami, ale v doprovodu živého varana komodského.

Sraz na prohlídku zázemí varanů komodských je ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 u vchodu do Pavilonu kočkovitých šelem. Ve 12.30 v pavilonu velkých želv uvidíte, čím a jak se varani komodští krmí. Svůj apetit vám předvedou mláďata vylíhnutá v říjnu 2009.


Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...

Zaměstnanci Zoo Praha nejprve dopravili dvě samičky supa mrchožravého do chovné a záchranné stanice ve Staré Zagoře. Tam supí mláďata odchovaná v Praze strávila poslední noc v lidské péči a ráno absolvovala veterinární prohlídku. Vlevo mládě, které se vylíhlo přímo v Zoo Praha, vpravo samička vylíhnutá v Zoo Zlín. Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

Další dva supi mrchožraví odchovaní v Zoo Praha – tentokrát dvě samičky, z nichž jedna se vylíhla v Zoo Zlín – získali nový domov ve Východních Rodopech, kde posílí populaci tohoto ohroženého druhu. Na umělém...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní