Svačinka, kterou doporučují gorily i krokodýli

Pohledem ředitele

Miroslav Bobek  |  20. 01. 2018


Dlouhou řadu výrobků, které propagují obrázky zvířat na obalech, brzy rozšíří nová značka tvarohovo-smetanového krému. Bude se prodávat v kelímcích, na nichž je vyobrazeno některé ze tří zvířat: gorila nížinná, kůň Převalského anebo gaviál indický. Na rozdíl od jakéhokoli jiného výrobku s více či méně zdařilým obrázkem zvířátka však desetník z každého prodaného kelímku tohoto krému půjde na ochranu příslušného živočišného druhu. Přinejmenším na českém trhu je to významný posun: zvířata konečně dostanou svůj zasloužený honorář.

Svačinka, kterou doporučují gorily i krokodýli. Snížený obsah cukru a žádná "éčka". V prodeji bude ve třech příchutích – vanilkové, kakaové a smetanové – od 1. února v Kauflandu, Globusu, COOPu a dalších řetězcích. Svačinka, kterou doporučují gorily i krokodýli. Snížený obsah cukru a žádná "éčka". V prodeji bude ve třech příchutích – vanilkové, kakaové a smetanové – od 1. února v Kauflandu, Globusu, COOPu a dalších řetězcích.

Ještě větší posun však tento projekt znamená pro nás v Zoo Praha. Získané prostředky nám pomohou bojovat proti nelegálnímu lovu goril i dalších zvířat ve střední Africe, přepravovat koně Převalského do jejich domoviny a chránit gaviály v Indii.

Nejvýznamnějším zdrojem prostředků určených na ochranu ohrožených druhů pro nás je „dvoukoruna ze vstupu“. Z každého průchodu návštěvníka vstupním turniketem jdou díky pochopení Magistrátu hlavního města Prahy dvě koruny na tzv. in-situ projekty. Bez tohoto modelu financování bychom nikdy nepřepravili koně Převalského do Mongolska ani nezprovoznili Toulavý autobus v Kamerunu. Také další zdroje prostředků na tyto naše projekty jsou stejně jako „dvoukoruna ze vstupu“ těsně spojeny s areálem zoo, ať již jde o prodej suvenýrů, výběr starých mobilních telefonů anebo nejnověji unikátní „donation machines“. Nyní však z areálu zoologické zahrady vyjdeme v opravdu velkém rozsahu ven, do obchodních center. Tam bude nabídka nového tvarohovo-smetanového krému s gorilou, převalákem či gaviálem na obalu nejen generovat finanční prostředky na jejich ochranu, ale také nám umožní o nich informovat veřejnost.

Snad tento fundraisingový projekt naše očekávání skutečně naplní a pak jej budou následovat další, podobné, které ku prospěchu věci začnou „opisovat“ i ostatní.

Psáno pro MF Dnes


Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

První letošní žirafí mládě – samička – přišlo před třemi týdny na svět velice rychle. Za hodinu bylo po všem.

Nový Toulavý autobus zdobí nejen obrázky goril, ale například i pralesních slonů. Foto: Khalil Baalbaki, Zoo Praha.

Když v Messameně na východě Kamerunu skončilo slavnostní shromáždění k první oficiální jízdě našeho nového Toulavého autobusu, děti ke mně přivedly malou holčičku v ušmudlaných a potrhaných šatech. Usedavě...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 3/120
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní