Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

Narodilo se mládě lachtana!

23. 05. 2013


Lachtaní samice Abeba porodila včera v noci své druhé mládě. Pozorovat ho zatím bude možné na speciální televizi, později se vypraví do expozice.

„Lachtaní mládě se narodilo v noci, když chovatelé přišli ráno do práce, nalezli už Abebu, jak se o potomka příkladně stará. Naši velkou radost umocnilo to, že jde o samičku,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Porod proběhl bez komplikací, malá samička pravidelně pije mateřské mléko a v den porodu vážila 5 300 gramů.

Abeba porodila přímo na pláži venkovní expozice, chovatelé pak ji i mládě okamžitě přesunuli do zázemí. Lachtani jihoafričtí se rodí se smáčivou srstí a zhruba dva až tři měsíce nemohou do vody.

Než se mládě i s matkou vypraví do venkovní expozice, budou návštěvníci moci obě sledovat v přímém přenosu ze zázemí. Televizi přenášející dění v odchovném boxu naleznou zájemci od víkendu ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu.

V expozici mohou návštěvníci nadále sledovat ostatní lachtany, samce Melouna, staršího bratra novorozené samice Berta a samice Julinku a Báru.

Abeba s novorozenou samičkou ještě na pláži v expozici. Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha


Koně Převalského se až včerejším dnem skutečně vrátili do Zlaté stepi ve středním Kazachstánu, když harém vedený hřebcem Zorrem opustil po roce aklimatizační ohrady. Zleva Sary, Wespe, Ypsilonka, hřebec Zorro, Umbra a úplně napravo klisna Tessa. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Včera v 18 hodin místního času se otevřela brána aklimatizační ohrady a první koně Převalského ve středním Kazachstánu vyběhli vstříc svobodě. Loni v červnu dovezení převaláci si skvěle přivykli na místní podmínky, a...

Stádo koní Převalského s hříbaty na Dívčích hradech: v popředí Gruhne, Lana, za nimi Vereda a Khamina. Vzadu hřebeček od Gruhne, vpředu hřebeček od Lany. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Ve výbězích koní Převalského na Dívčích Hradech se letos narodila čtyři hříbata, tři hřebečci a jedna klisnička. Přečtěte si, kdo a proč těmto ikonickým mláďatům bude navrhovat jména.