Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

Slon Max oslavil v Zoo Praha třetí narozeniny

Helena Petáková  |  06. 04. 2019


První stoprocentně pražské slůně, sameček Max, který se v Zoo Praha nejen narodil, ale byl tu i počat, dnes v Údolí slonů oslavil své třetí narozeniny. Před početným davem návštěvníků se proběhl speciálně připraveným „lesem“ z listů banánovníku a prozkoumal i další dárky.


Maxe baví nové věci – tentokrát to byl papírový pytel naplněný senem a sloními kuličkami z kukuřičné mouky. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.
Maxe baví nové věci – tentokrát to byl papírový pytel naplněný senem a sloními kuličkami z kukuřičné mouky. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Sloní oslavenec – syn dominantní samice Janity – je stále plný energie, jak potvrzuje také vrchní chovatel Martin Kristen: „Max má velké sebevědomí, je průbojný, téměř ničeho se nebojí a do všeho se vrhá po hlavě.“ To ostatně dokázal i během oslavy, kdy s vervou nadhazoval papírový pytel naplněným senem a speciálními sloními kuličkami nebo řádil se svou oblíbenou zelenou koulí zavěšenou na řetězu. Na závěr si pak tříletý Max, který aktuálně váží už 1042 kg, pochutnal na banánech.

Sameček slona indického Maxmilián se v pražské zoo narodil 5. dubna 2016. Sobotní oslavu svých třetích narozenin si opravdu užil. Na úvod se proběhl „lesem“, který chovatelé slonům připravili z listů banánovníku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Obří zelenou kouli na řetězu má tříletý Max v oblibě dlouhodobě. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.


Koně Převalského se až včerejším dnem skutečně vrátili do Zlaté stepi ve středním Kazachstánu, když harém vedený hřebcem Zorrem opustil po roce aklimatizační ohrady. Zleva Sary, Wespe, Ypsilonka, hřebec Zorro, Umbra a úplně napravo klisna Tessa. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Včera v 18 hodin místního času se otevřela brána aklimatizační ohrady a první koně Převalského ve středním Kazachstánu vyběhli vstříc svobodě. Loni v červnu dovezení převaláci si skvěle přivykli na místní podmínky, a...

Stádo koní Převalského s hříbaty na Dívčích hradech: v popředí Gruhne, Lana, za nimi Vereda a Khamina. Vzadu hřebeček od Gruhne, vpředu hřebeček od Lany. Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Ve výbězích koní Převalského na Dívčích Hradech se letos narodila čtyři hříbata, tři hřebečci a jedna klisnička. Přečtěte si, kdo a proč těmto ikonickým mláďatům bude navrhovat jména.