Dopravní omezení při příjezdu do zoo

Ostatní články

Zoo Praha  |  22. 05. 2014


Omezení v důsledku stavby tunelového komplexu Blanka.

Tunel Blanka. Foto: Jan Groh, Wikimedia Commons Tunel Blanka. Foto: Jan Groh, Wikimedia Commons

Od čtvrtka 22. května trvá v Troji, na křižovatce ulic Trojská a Pod Lisem, dopravní omezení v důsledku výstavby tunelového komplexu Blanka. Provoz bude veden kyvadlově.

Omezení se dotkne všech vozidel přijíždějících do zoologické zahrady, včetně autobusové linky 112. Zastávka v ulici Trojská bude v obou směrech posunuta o několik desítek metrů.

Dělníci budou dokončovat přeložky inženýrských sítí, které jsou nezbytné pro dokončení tramvajové trati a silnic a pro jejich napojení na Trojský most.

Vzhledem k výše uvedenému Vám doporučujeme využít k cestě do zoo alternativních způsobů dopravy - parníku, přívozu či cyklostezky. Více najdete zde.


Jedním z významných in-situ projektů Zoo Praha je reintrodukce supů mrchožravých na Balkán. Projekt zaměřený na zvýšení volně žijící populace tohoto ohroženého (na Balkáně dokonce kriticky) druhu probíhá ve spolupráci BSPB (BirdLife Bulgaria), ochranářské organizace Green Balkans, VCF (Vulture Conservation Foundation) a Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Foto: Lenka Pastorčáková, Zoo Praha.

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ročník soutěže Czech Nature Photo rozšířen o novou kategorii, kterou zaštiťuje Zoo Praha. Stejně jako u ostatních kategorií...

Zoo Praha se zapojila do unikátní kampaně Ukradená divočina! Fotografie v areálu zoo upozorňují mj. na otravy dravců karbofuranem nebo na suvenýry ze zvířat i zabíjení tygrů pro tradiční asijskou medicínu.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní