Svěrák a Uhlíř pokřtí mládě orangutana

Ostatní články

22. 05. 2013


Neděle 26. května 2013

Orangutaní mládě patří mezi nejvzácnější přírůstky posledních let. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaOrangutaní mládě patří mezi nejvzácnější přírůstky posledních let. Foto: Tomáš Adamec, Zoo PrahaJméno nejvzácnějšího mláděte v Indonéské džungli prozradí oblíbená autorská dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Mimořádnému přírůstku také zazpívají.

Křtiny mláděte orangutana proběhnou 26. května ve 14.00 u Vzdělávacího centra u hlavního vchodu do zoo. Zdeněk Svěrákem a Jaroslav Uhlíř zveřejní během malé slavnosti jméno malého orangutana a uvedou novou knihu Písničky o zvířatech.

Mládě orangutana roste a již se živě zajímá o své okolí. Natahuje se a chytá předmětů ve svém okolí, v poslední době se snaží dotýkat potravy pro matku Mawar. Rozvíjí také vztah s otcem Padangem.

„Padang se o malého orangutana hodně zajímá a často ho z velké blízkosti zaujatě pozoruje. Zvídavé mládě při tom otce v poslední době občas chytí za vousy, což viditelně oba velmi baví,“ říká kurátor primátů Vít Lukáš.

Orangutanům ale bude patřit celý den. Od 10 do 15 hodin naleznou zájemci přímo v Indonéské džungli zkušeného průvodce, který jim prozradí vše zajímavé z historie i současnosti chovu orangutanů i dalších lidoopů. Ve vstupním prostoru tohoto pavilonu je navíc možné zhlédnout projekci mimořádné série fotografií pražských orangutanů.

Zoo Praha chová orangutany sumaterské od roku 1961. V roce 1971 se zde narodil vůbec první orangutan v tehdejším Československu. Další mládě přišlo na svět až po dlouhých 42 letech. V současnosti v Zoo Praha žije samice Mawar s mládětem, samec Padang a starší syn Mawar, osmiletý Gempa.


Sup mrchožravý je na Červeném seznamu IUCN od roku 2007 veden v kategorii „ohrožený“ (na Balkáně dokonce kriticky). Letošní mládě, které bylo transportováno do Bulharska, je potomkem samce Chárona a samice Fatimy – rodičovský pár mohou návštěvníci vidět ve Velké voliéře dravců v dolní části Zoo Praha. Foto: Tereza Mrhálková, Zoo Praha.

Zoo Praha dopravila do Bulharska další mládě supa mrchožravého, které přispěje k navýšení místní populace tohoto ohroženého druhu. Minulý týden byl mladý sup umístěn do pečlivě vybraného hnízda volně žijícího...

Chcete se vyhnout frontám před pokladnami? Doporučujeme elektronickou vstupenku. Má platnost šest měsíců od zakoupení a pořídíte si ji rychle a pohodlně úplně odkudkoli. 
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní