Kulturní neděle v zoo

Ostatní články

16. 09. 2011


Seznamte se se sochařskými objekty a zaposlouchejte do tónů vážné hudby!

Do zoologické zahrady nemusíte vyrazit jen kvůli zvířatům, pražská zoo v sobě ukrývá i skvosty z jiných oborů. V neděli 18. září 2011 se můžete zúčastnit hned dvou událostí pro skutečné kulturní labužníky! 

  • Hudební procházky: Kvartet lesních rohů - ve 13.00 hodin se na terase Kavárny Černohouska rozezní tóny skladeb Ludviga van Beethovena či Wolfganga Amadea Mozarta v podání lesních rohů.
  • Sochařské objekty v Zoo Praha - v 16.00 hodin vyrazí od hlavního vchodu do zoo prohlídka, která zájemcům představí skulptury v areálu zahrady. Prohlídku za sochařskými poklady povedou historička umění Markéta Vinglerová a sochař Pavel Karous. Seznámí vás s vybranými sochami v areálu zoo, jejich autory, okolnostmi vzniku děl a s kulturním kontextem doby, ve kterém vznikaly. Kdo je autorem slavné Pijící šelmy a co pojí Markétu Vinglerovou k soše koně Převalského u výběhu stejného druhu v horní části zoo? To vše a mnohem víc zjistíte právě na naší procházce pro kulturní nadšence.

Kromě vstupného do zoo nejsou hudební procházky ani výprava za sochařskými skvosty nijak zpoplatněny.


Soutěžní snímky by měly zachycovat propojení zvířat s prostředím, v němž žijí. Vizuál: Czech Nature Photo

Soutěž Czech Nature Photo představuje a hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů. Zoo Praha jakožto partner soutěže letos zaštiťuje novou kategorii: „Zvířata ve svém prostředí“.

Přesně 5 021 adoptivních rodičů a sponzorů se v loňském roce zapojilo do podpory chovu zvířat v Zoo Praha. Dalších více než jedenáct tisíc příznivců pražské zoo nakoupilo 40 211 stravenek. V seznamu top 10 u adopcí a sponzoringu...
Přihlášení k newsletteru