Kulturní neděle v zoo

Ostatní články

16. 09. 2011


Seznamte se se sochařskými objekty a zaposlouchejte do tónů vážné hudby!

Do zoologické zahrady nemusíte vyrazit jen kvůli zvířatům, pražská zoo v sobě ukrývá i skvosty z jiných oborů. V neděli 18. září 2011 se můžete zúčastnit hned dvou událostí pro skutečné kulturní labužníky! 

 • Hudební procházky: Kvartet lesních rohů - ve 13.00 hodin se na terase Kavárny Černohouska rozezní tóny skladeb Ludviga van Beethovena či Wolfganga Amadea Mozarta v podání lesních rohů.
 • Sochařské objekty v Zoo Praha - v 16.00 hodin vyrazí od hlavního vchodu do zoo prohlídka, která zájemcům představí skulptury v areálu zahrady. Prohlídku za sochařskými poklady povedou historička umění Markéta Vinglerová a sochař Pavel Karous. Seznámí vás s vybranými sochami v areálu zoo, jejich autory, okolnostmi vzniku děl a s kulturním kontextem doby, ve kterém vznikaly. Kdo je autorem slavné Pijící šelmy a co pojí Markétu Vinglerovou k soše koně Převalského u výběhu stejného druhu v horní části zoo? To vše a mnohem víc zjistíte právě na naší procházce pro kulturní nadšence.

Kromě vstupného do zoo nejsou hudební procházky ani výprava za sochařskými skvosty nijak zpoplatněny.


Již od čtvrtka 4. června bude mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví navýšen maximální denní počet návštěvníků zoologických zahrad na 250 lidí na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Praha to činí 14 500...

Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní