Kulturní neděle v zoo

Ostatní články

16. 09. 2011


Seznamte se se sochařskými objekty a zaposlouchejte do tónů vážné hudby!

Do zoologické zahrady nemusíte vyrazit jen kvůli zvířatům, pražská zoo v sobě ukrývá i skvosty z jiných oborů. V neděli 18. září 2011 se můžete zúčastnit hned dvou událostí pro skutečné kulturní labužníky! 

 • Hudební procházky: Kvartet lesních rohů - ve 13.00 hodin se na terase Kavárny Černohouska rozezní tóny skladeb Ludviga van Beethovena či Wolfganga Amadea Mozarta v podání lesních rohů.
 • Sochařské objekty v Zoo Praha - v 16.00 hodin vyrazí od hlavního vchodu do zoo prohlídka, která zájemcům představí skulptury v areálu zahrady. Prohlídku za sochařskými poklady povedou historička umění Markéta Vinglerová a sochař Pavel Karous. Seznámí vás s vybranými sochami v areálu zoo, jejich autory, okolnostmi vzniku děl a s kulturním kontextem doby, ve kterém vznikaly. Kdo je autorem slavné Pijící šelmy a co pojí Markétu Vinglerovou k soše koně Převalského u výběhu stejného druhu v horní části zoo? To vše a mnohem víc zjistíte právě na naší procházce pro kulturní nadšence.

Kromě vstupného do zoo nejsou hudební procházky ani výprava za sochařskými skvosty nijak zpoplatněny.


V Pangoláriu, jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž Národního parku Nam Et-Phou Louey. Foto: Free the Bears.

V Pangoláriu (od anglického pangolin, v překladu luskoun), jehož výstavbu v Laosu financovaly Zoo Praha a Zoo Wroclaw, se zotavuje první luskoun. Jde o samce kriticky ohroženého luskouna krátkoocasého zabaveného pytlákovi poblíž...

Praha hostí mezinárodní konferenci zaměřenou na divoké koňovité. Účastní se jí asi 120 vědců a odborníků z 30 zemí světa. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Na České zemědělské univerzitě v Praze byla v pondělí oficiálně zahájena konference s názvem 2nd International Wild Equid Conference (IWEC) 2019. Tato akce navazuje na konferenci, která se konala před sedmi lety ve Vídni, a zúčastní...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní