První narozeniny gorilky Moji - fotoreportáž - 10.12.2005

Ostatní články

12. 12. 2005


 

Gorilka Moja oslaví první narozeniny

Na sobotu 10.12.2005 od 13.00 připravuje pražská zoo oslavu prvních narozenin gorilího mláděte Moji

Dne 13. prosince loňského roku zaznamenala pražská zoo jednu z nejvýznamnějších chovatelských událostí ve své historii – vůbec poprvé se na území ČR narodilo gorilí mládě. Dostalo jméno Moja a po celý rok se těšilo bohaté pozornosti ze strany médií i široké veřejnosti. Její popularitu, jakož i popularitu ostatních členů gorilí skupiny, pomáhá šířit v současné době velmi sledovaný projekt ČR Leonardo s názvem „Odhalení“.

Za účasti všech významných partnerů, kmotrů a patronů chovu goril v pražské zoo jsme se rozhodli uspořádat Moje důstojnou oslavu prvních narozenin. Mezi gratulanty bude i Primátor hl. m. Prahy pan Pavel Bém. Pozváni jsou mj. kmotra Moji paní Dagmar Havlová a některé známé manželské páry, kterým se v posledním roce narodil potomek.

Veřejná gratulace a předání dárků pro Moju proběhne před pavilonem goril v sobotu 10. prosince od 13.00 hodin. O hudební blahopřání se postarají herci z divadla Minor, které se stane patronem mláděte, součástí akce bude i vyhlášení nejhezčích dárků pro Moju od čtenářů časopisu ABC, mediálního partnera Zoo Praha.

Ve vzdělávacím centru poblíž hlavního vchodu do zoo (či ve stanu poblíž pavilonu goril) budou moci návštěvníci shlédnout sestřih nejzajímavějších akcí a událostí, které se doposud staly v pavilonu goril v rámci projektu Odhalení. Zakoupením dárkových předmětů s logem Odhalených tamtéž mohou návštěvníci podpořit projekt na záchranu goril ve volné přírodě.

První narozeniny gorilky Moji - fotoreportáž - 10.12.2005


Od 1. do 30. června 2020 je v platnosti vstup příslušníků Integrovaného záchranného systému a pracovníků ve zdravotnictví za 1 Kč. Zoo Praha jim tak chce poděkovat za nasazení, s nímž v první linii čelili epidemii koronaviru.

Od pondělí 25. května jsou znovu otevřeny vnitřní expozice, pavilony, restaurace, hřiště a pokladny. I nadále jsou v platnosti některé omezující podmínky, které se týkají zejména denního počtu návštěvníků, nošení roušek a...
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní