Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

7 trpaslíků

26. 07. 2012


O sedm mláďat je bohatší hejno plameňáků růžových a další vejce mají před líhnutím. Dlouhonozí dospěláci se tak touto dobou musejí pořád dívat pod nohy. Nepřehlédněte malé krasavce ani vy!

Foto (c) Tomáš AdamecPlameňáci se líhnou v bílošedém prachovém peří. Po prvním přepeření získají šedohnědou barvu a růžovět začínají obvykle až v druhém roce života.

Zobáček mláďat je rovný, aby je mohli rodiče pohodlně krmit. K výživě mláďat produkují plameňáci zcela unikátní výměšek volete, který se díky specifickému složení nazývá plameňáčí mléko.

Hnízdo plameňáků má podobu kužele z bahna. Jiný stavební materiál často není dostupný. Hnízda jsou od sebe vzdálená tak, aby na sebe sousedící páry nedosáhly a nemohly se při hnízdění štípat a jinak rušit.

Mladí nemají na růžích ustláno. Cizí dospěláci je často pěkně proženou. Na život na vysoké noze si musí malí plameňáci nějaký ten pátek počkat!

Foto (c) Tomáš Adamec Foto (c) Tomáš Adamec


Selátka štětkounů afrických vynikají svými proužky, stejně jako je tomu v případě jiných druhů prasatovitých. Foto Miroslav Bobek, Zoo Praha

Vůbec poprvé v historii Zoo Praha zde přišli na svět štětkouni afričtí. Celkem tři selátka těchto středoafrických pralesních prasat jsou k vidění v pavilonu Rezervace Dja. Osmiletá samice Jasna se o svá včera narozená mláďata...

Gorilí samec Richard. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Pavilon Centrum Méfou obývají v Zoo Praha tři gorilí samci – Richard a jeho synové Nuru a Kiburi. Podobně jako v přírodě tvoří tzv. bakalářskou skupinu samců různého stáří. Hierarchie se v takových skupinách běžně mění...