Dýňové hody v Zoo Praha

Jana Ondrejechová  |  29. 10. 2015


K podzimu patří bohatá sklizeň různých druhů ovoce a zeleniny. Jedním z jeho hlavních symbolů jsou i dýně. V tomto období si jich proto užívají také zvířata v pražské zoo. A je více než zajímavé sledovat, jak si které zvíře s dýní poradí.


Pro gorily jsou dýně příjemným zpestřením jídelníčku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
Pro gorily jsou dýně příjemným zpestřením jídelníčku. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Některá zvířata si s dýněmi hrají a vnímají je jako příjemné zpestření dne, jiná naopak jako vítanou pochoutku. Někdy dýňové svačince hra dokonce předchází. Největší radost z této barevné podzimní zeleniny mají v Zoo Praha například gorily, orangutani, sloni a tučňáci, a možná trochu překvapivě i vydry nebo lachtani.

Lachtani měli dýně naplněné lákavými rybami, za které pak byli ochotni předvádět všemožné kousky. Na poslední říjnový víkend si pražská zoo připravila pro své návštěvníky příjemné překvapení. Vzhledem k příznivé předpovědi počasí přidala na tuto sobotu a neděli poslední letošní cvičení s lachtanem Melounem a jeho rodinou. Proběhne vždy od 13.30 v expozici lachtanů jihoafrických.

Možná trochu nečekaně dělají dýně radost i vydrám. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

https://www.youtube.com/watch?v=pDbwTSy6UMc


Kožnatka chrupavčitá, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Těšte se v neděli 25. května na tradiční cyklus přednášek, chovatelskou poradnu a komentovaná setkání se želvami.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Máte rádi tajemství? Nenechte si v sobotu 24. května ujít odhalení pokladu, který ukrývala časová schránka časopisu ABC uložená v Zoo Praha