Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

Žirafa Eliška dvacetiletá

Zoo Praha  |  01. 10. 2015


Dvacet let je v životě žiraf věk celkem úctyhodný. V přírodě se tohoto věku zpravidla nedožívají, v zajetí se pak jedinci starší 20 let považují za seniory. Oblíbená žirafí samice Eliška oslaví své dvacetiny v sobotu 3. října - k radosti chovatelů - v plné síle.


Žirafa Eliška, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha
Žirafa Eliška, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Eliška má dlouhověkost v krvi. Již její maminka Berta byla v době, kdy žila, nejstarší žirafou v České republice, dožila se úctyhodného žirafího věku 23 let. Eliška nás zatím za svůj život potěšila sedmi mláďaty.

Protože jsou žirafy velmi konzervativní a ke všemu novému se staví obezřetně a nedůvěřivě, dát Elišce dárek není vůbec snadné. K oslavě jejích kulatin jsme pro ni a ostatní členy stáda připravili velké proutěné koule, do kterých schováme chutné odměny. Přijďte se podívat, jak budou zelené koule žirafám chutnat a jak si dárek užije i Eliška. Začínáme ve 12.30 hodin.

Akce u žiraf bude probíhat již od 10.00 hodin. Budete mít jedinečnou možnost dozvědět se o žirafách mnoho zajímavého a zeptat se na vše, co vás zajímá. Všichni navíc budou mít možnost vyzkoušet si pohyb na vysokých – téměř žirafích – nohách.

  • 10.00 – 16.00
    • Informační stánek u žiraf
  • 12.30
    • Dárek pro Elišku

Bezmála pětiletý samec vombata obecného Cooper přišel do Zoo Praha v prosinci 2021 jako první zástupce svého druhu v Česku. Od té doby si hannoverský rodák vybudoval velkou fanouškovskou základnu mezi příznivci a návštěvníky Zoo Praha. Foto Oliver Le Que, Zoo Praha

Hrabání nor, hledání pobytových stop nebo kuriózní přetlačovaná pozadími – na vombatí způsob. Sobotní program v Zoo Praha nabídne den inspirovaný Australanem Peterem Johnem Nicholsonem, který jako teprve náctiletý zkoumal život...

Samec emu hnědého Taťulda II. s mládětem, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

I ve světě zvířat najdeme výjimečné otce. Přijďte se o tom přesvědčit v neděli 15. června do Zoo Praha, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o rolích otců napříč živočišnými druhy.