Žirafího samečka pokřtí nejvyšší český herec Pavel Šimčík a rychlostní kanoista Josef Dostál

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  10. 04. 2019


Sameček žirafy severní núbijské, který přišel na svět letos 13. února, bude mít v neděli 14. dubna křtiny. Jméno mláděte slavnostně odhalí jeho kmotři, nejvyšší český herec Pavel Šimčík a mistr světa v rychlostní kanoistice a olympijský medailista Josef Dostál. Akce začíná ve 13 hodin v Africkém domě v severní části zoo.

Dvouměsíčního žirafího samečka, který aktuálně měří přes 190 cm, pokřtí nejvyšší český herec Pavel Šimčík, známý z Dejvického divadla, a mistr světa v rychlostní kanoistice a olympijský medailista Josef Dostál. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Dvouměsíčního žirafího samečka, který aktuálně měří přes 190 cm, pokřtí nejvyšší český herec Pavel Šimčík, známý z Dejvického divadla, a mistr světa v rychlostní kanoistice a olympijský medailista Josef Dostál. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V pavilonu je připraven také doprovodný program – od 10.00 do 13.00 bude probíhat měření zájemců a soutěž o nejvyššího návštěvníka dne. Slavnostní vyhlášení je naplánováno na 13.30 a vítěz obdrží rodinný poukaz na zážitkový program krmení žiraf.

Vedle zatím nejmladšího žirafího samečka je v Africkém domě k vidění také jeho starší sestra Nela, narozená 25. ledna. Otcem obou mláďat je samec Johan, kterého mohou návštěvníci při dobrém počasí opět sledovat také ve venkovním výběhu. V nejbližších dnech tam začnou chovatelé vypouštět i zbytek stáda.


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V sobotu 8. února se dozvíte, jak pomáhat zvířatům v zimě i na jaře. Připraveno je několik názorných ukázek krmítek pro ptáky či hmyzích hotelů a zúčastnit se můžete také vycházky k Vltavě za zimujícími ptáky.

Lední medvěd v pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nenechte si ve čtvrtek 6. února 2020 ujít přednášku RNDr. Pavla Brandla, Ph.D., zaměřenou na lední medvědy. Začátek je v 17.00 ve Vzdělávacím centru Zoo Praha.
Přihlášení k newsletteruZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní