Žirafího samečka pokřtí nejvyšší český herec Pavel Šimčík a rychlostní kanoista Josef Dostál

Akce v Zoo Praha

Helena Petáková  |  10. 04. 2019


Sameček žirafy severní núbijské, který přišel na svět letos 13. února, bude mít v neděli 14. dubna křtiny. Jméno mláděte slavnostně odhalí jeho kmotři, nejvyšší český herec Pavel Šimčík a mistr světa v rychlostní kanoistice a olympijský medailista Josef Dostál. Akce začíná ve 13 hodin v Africkém domě v severní části zoo.

Dvouměsíčního žirafího samečka, který aktuálně měří přes 190 cm, pokřtí nejvyšší český herec Pavel Šimčík, známý z Dejvického divadla, a mistr světa v rychlostní kanoistice a olympijský medailista Josef Dostál. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha. Dvouměsíčního žirafího samečka, který aktuálně měří přes 190 cm, pokřtí nejvyšší český herec Pavel Šimčík, známý z Dejvického divadla, a mistr světa v rychlostní kanoistice a olympijský medailista Josef Dostál. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

V pavilonu je připraven také doprovodný program – od 10.00 do 13.00 bude probíhat měření zájemců a soutěž o nejvyššího návštěvníka dne. Slavnostní vyhlášení je naplánováno na 13.30 a vítěz obdrží rodinný poukaz na zážitkový program krmení žiraf.

Vedle zatím nejmladšího žirafího samečka je v Africkém domě k vidění také jeho starší sestra Nela, narozená 25. ledna. Otcem obou mláďat je samec Johan, kterého mohou návštěvníci při dobrém počasí opět sledovat také ve venkovním výběhu. V nejbližších dnech tam začnou chovatelé vypouštět i zbytek stáda.


Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

K Mezinárodnímu dni žiraf jsme si pro vás v sobotu připravili speciální komentovaná setkání a informační stánek. V 11.30 popřejeme také žirafě Noře k jejím 20. narozeninám. Chybět nebude ani kvíz s žirafí...

První obrázky do soutěže už začaly přicházet. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Vyhlásili jsme výtvarnou soutěž pro všechny děti, které baví malovat zvířata. Jen to tentokrát musí být zvířata heraldická. Pro inspiraci si stačí zajít do zoo, doma pak nakreslit zvíře z erbu či znaku a poslat obrázek do zoo....




Přihlášení k newsletteru



ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní