Zvířata se učí

Seznam zvířat

Zoo Praha  |  10. 06. 2013


Kromě zvířat v expozicích chová pražská zoo i několik zvířat, která ukazují své dovednosti v Amfiteátru Rezervace Bororo. Dětem i dospělým tak zprostředkovávají setkání s živým tvorem z mnohem větší blízkosti a bez bariér.

Prasnice Božena, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha Prasnice Božena, foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Být ale přímo mezi lidmi bez ochrany svého výběhu, to není jen tak. Vše se musí zvíře naučit, po malých krocích, při kterých získává důvěru a učí se nová chování v rušném prostředí. Všechny nacvičené úkony musí dělat dobrovolně a z vlastního zájmu, jinak by nebylo ochotné svoje představení denně opakovat.

Pro tato představení nepracujeme se zvířaty uměle odchovanými člověkem, ale přirozeně odkrmenými svými rodiči. U takových se sice důvěra buduje delší čas, ale jejich chování je přirozené – a o to nám v představeních jde.

Zajímavost
Základem pohody zvířete v rušném prostředí je to, aby i zde mělo útočiště, kam se může kdykoliv ukrýt. U malých savců je to transportní bedna, která je stále nablízku a jejíž dvířka jsou permanentně otevřená. Prvním krokem při nácviku našich představení je vytvoření dobrého vztahu zvířete k transportní bedně, kam se kdykoliv okamžitě na zavolání vrací. Větší savci mají naopak neustále přístup z Amfiteátru do svého výběhu. Druhou podmínkou je „přivolání“. Každý náš savec chodí za zvukem svého vlastního „chrastítka“, které s sebou bereme na každé představení.

Najdete nás...
Představení „Zvířata se učí“ je za příznivého počasí o víkendech a svátcích ve 13.00 hodin k vidění nový program v Rezervaci Bororo.

káně Harrisovo Pedra, skunka pruhovaného Babetu, fretku Rickiho, fenku Rozárku, nosály červené Esmeraldu a Manuelu, lamu alpaku Sancha, lišku Elišku, miniprasátka Jonatána a Pepinku, slepice Brahmanky Lípu, Urbana a Ivana, papouška kakadu Donalda a kuskuse Evžena.


ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní