Štětkouni afričtí

Seznam zvířat

Zoo Praha  |  22. 08. 2013


Štětkouni Mickey a Morris k nám přišli z Anglického Colchestru v roce 2009. Štětkouni patří mezi africká prasata a stejně jako všichni zástupci této čeledi jsou poměrně inteligentní a velmi učenliví.

Štětkouni Moris a Mickey cvičí (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha Štětkouni Moris a Mickey cvičí (c) Tomáš Adamec, Zoo Praha

Protože na sebe odmalička byli zvyklí a tím pádem na sebe velmi fixovaní,  probíhalo cvičení ve společné expozici  a účastnili se jej oba dva najednou. K samotnému cvičení jsme používali tzv. target, což je dlouhá tyčka s balónkem na jednom konci, který pomyslně prodlužuje cvičitelovu ruku k udržení bezpečné vzdálenosti. Druhou pomůckou je clicker, pomocí kterého cvičitel vydá zvuk při správně provedeném cviku. Každý správně provedený úkol je také samozřejmě ohodnocen pamlskem.

Každodenní cvičení sloužilo nejen k zabavení našich štětkounů, ale také k ulehčení  některých veterinárních a chovatelských úkonů. Například jeden z našich samců  se naučil, nechat si denně ošetřovat zraněnou nohu. Veterinář mu ji mohl kdykoliv zkontrolovat, aplikovat na ni léky či dokonce zrentgenovat. Štětkouny jsme v Zoo Praha chovali do roku 2016.

 


ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní