Zoo Praha

Menu

Podpora záchranné stanice pro primáty v Limbe v Kamerunu

Zoo Praha  |  08. 01. 2017Gorila v záchranné stanici v Limbe, foto (c) Khalil Baalbaki
Gorila v záchranné stanici v Limbe, foto (c) Khalil Baalbaki

Záchranná stanice v kamerunském Limbe není jen cílem trasy Toulavého autobusu. Především je to zařízení, které poskytuje domov lidoopům v nouzi a realizuje osvětové aktivity mezi místními komunitami. Zoo Praha proto se stanicí navázala spolupráci.

Děti v záíchranné stanici v Limbe, foto (c) Khalil BaalbakiDěti v záíchranné stanici v Limbe, foto (c) Khalil Baalbaki

 

Limbe Wildlife Centre (LWC) je zařízení specializované na ochranu primátů, které se nachází v západním Kamerunu, na okraji přímořského městečka Limbe. Vzniklo v roce 1994 zásluhou kamerunského ministerstva životního prostředí a nevládní organizace Pandrillus na základech tehdejší zoologické zahrady. Dnes funguje jako záchranná stanice pro primáty – kromě paviánů, kočkodanů a mandrilů pečují zaměstnanci LWC o šimpanze a gorily. Vesměs jde o sirotky zabavené pytlákům, či soukromým chovatelům. Zároveň však zaměstnanci LWC rozvíjejí vzdělávací projekty a osvětové aktivity – kromě víkendového Nature Clubu realizují výuku environmentální výchovy ve školách v Limbe a jeho širokém okolí. Proto jsme se rozhodli tuto stanici podpořit.

Příspěvek Zoo Praha byl určen na financování vzdělávacích aktivit Limbe Wildlife Centre, výrobu osvětových materiálů a mj. také distribuci knížek o gorilách do tamních škol.

 

Děti ve škole v Kamerunu, foto (c) Khalil BaalbakiDěti ve škole v Kamerunu, foto (c) Khalil Baalbaki