STAŇ SE STRÁŽCEM PRALESA 2019

Pro školy

20. 12. 2018


Neuběhl ještě ani rok a opět vyhlašujeme další ročník soutěže „Staň se strážcem pralesa“ pořádané ve spolupráci se společností REMA Systém, a.s., v rámci akce EkoEDA. I letos můžete vyhrát jedinečné ceny, například možnost strávit se třídou v areálu zoo 24 hodin nebo prohlídky spojené s návštěvou chovatelského zázemí. Kromě toho čeká na každou zapojenou třídu pozvánka na Den strážců pralesa, který je plánovaný na 22. května 2019.

Foto (c) Miroslav Bobek, Zoo Praha Foto (c) Miroslav Bobek, Zoo Praha

V soutěži ve sběru mobilů a tabletů se opět vracíme k osvědčenému modelu soutěže po třídách (nerozlišujeme, zda jde o třídy z mateřských, základních či středních škol) s tím, že každá třída musí být zaregistrována samostatně v projektu Zelená škola pod IČ své školy. Pro registraci v soutěžích jsou připraveny dva formuláře a je jen na Vás, zda se zapojíte do obou soutěží nebo se budete věnovat jen sběru mobilů a tabletů. Podmínky soutěží a registrační formuláře najdete ZDE.

Další informace k soutěži „Staň se strážcem pralesa“ naleznete webu Zoo Praha ZDE nebo nás případně můžete kontaktovat přímo na emailu: program@zoopraha.cz.

Bližší informace k projektu:
Cílem soutěže je zapojit kolektivy dětí mateřských, základních a středních škol do pomoci ohroženým druhům v Africe skrze podporu tamních strážců. Tato podpora je možná jednoduše díky sběru a recyklaci vysloužilých mobilních telefonů a tabletů. Tyto telefony totiž obsahují vzácné a drahé kovy niob a tantal, které jsou součástí rudy zvané koltan. Tato ruda se těží v centrální Africe – na místech, kde žije mnoho ohrožených druhů zvířat včetně goril – a právě těžba koltanu významně ohrožuje jejich životní prostředí. Vzácné kovy se ovšem dají získávat i ze starých mobilních telefonů a opět používat při výrobě nových zařízení. Čím více vysloužilých telefonů shromáždíme, tím větší část gorilího pralesa zachráníme. Za každý sebraný a odevzdaný mobil nebo tablet navíc dostane Zoo Praha od společnosti REMA Systém, a.s. 10 Kč. Tyto peníze putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a následně podpoří strážce pralesa přímo v místech, kde ohrožené gorily žijí.

Nominace nejlepších škol v soutěži Staň se strážcem pralesa

Školy ve všech kategoriích jsou řazeny abecedně.
Absolutní pořadí bude zveřejněno dne 22.5.2019.

 • Mateřská škola Dušníky, příspěvková organizace; třída: Skřítkové
 • Mateřská škola, Uherský Brod, Primátora Hájka 2030, okres Uherské Hradiště; třída: 2.třída - Sluníčka
 • Sunny Canadian International School - Mateřská škola, s.r.o.; třída: U Sluníčka
 • Základní škola a Mateřská škola Skorošice, příspěvková organizace; třída: I. (1.-5. ročník)
 • Základní škola a mateřská škola, Kněžmost, okres Mladá Boleslav; třída: VII.
 • Základní škola Čelákovice, J. A. Komenského 414, příspěvková organizace; třída: 4.C
 • Základní škola Lužiny, Praha 5, Trávníčkova 1743; třída: školní družina
 • Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace; třída: 6.B
 • Základní škola, Praha 10, V Rybníčkách 31/1980; třída: V.C
 • Základní škola, Praha 4, Mikulova 1594; třída: 7.A

 

Dnem Strážců pralesa vyvrcholil v úterý 22. května další ročník soutěže Staň se strážcem pralesa. Setkáním škol s bohatým doprovodným programem a oceněním vítězů byl uzavřen další ročník soutěže, díky níž děti pomáhají gorilám nížinným a dalším ohroženým druhům. Za každý odevzdaný mobil nebo tablet totiž dostává Zoo Praha 10 Kč od společnosti REMA Systém, která soutěž spolupořádá. Tyto peníze pak putují na sbírkové konto „Pomáháme jim přežít“ a je z nich podporována ochrana přírody přímo ve střední Africe.

Letošní ročník soutěže byl velmi úspěšný. Zapojilo se celkem 56 škol a ty za necelé čtyři měsíce nashromáždily celkem 5 995 mobilních zařízení (mobilů a tabletů), což je pětkrát více než loni.

Zde najdete výsledky škol na předních místech


Nabídka školám a objednávání

Online registrace

Zoo Praha nabízí školám několik typů vzdělávacích aktivit. Na následujících stránkách máte možnost se s nabídkou seznámit a v případě zájmu si požadovaný produkt jednoduše objednat.

Vybírat můžete z prohlídky s průvodcem (prohlídka části zoo na vybrané téma), výukových programů (programy vedené lektory, jichž se žáci aktivně účastní) a doplňkové programy (pracovní listy, učitelské balíčky).

Online registrovat se můžete zde.

Objednávkový formulář byl správně odeslán v případě, že jste obratem obdrželi automatickou odpověď. Objednávka je přijata až po obdržení mailového potvrzení osobou ze Vzdělávacího a programového oddělení.

happy mondays banner
Pro děti ve věku od 3 do 15 let nabízíme každé pondělí roku 2019 (vyjma července, srpna a státních svátků) zvýhodněné vstupné za 50 Kč! Více informací zde.

 

ZOOPRAHA.CZ

Návštěvní kniha

Kontakt

 • Zoologická zahrada hl. m. Prahy
  U Trojského zámku 120/3
  171 00 Praha 7

  Tel.: +420 296 112 230
  Datová schránka ID: es6fem5
  e-mail: pr@zoopraha.cz

Press

Reklama a marketing

Partneři Zoo Praha

Ostatní